Сезонні віруси, які вражають органи дихання, у немовлят та дітей дошкільного віку можуть викликати розвиток важких, загрозливих для життя станів. Наприклад, грип - супроводжуватися тривалою лихоманкою, на тлі якої можливі марення і судоми. Парагрипозна інфекція у дошкільнят супроводжується утрудненим дихання через набряк гортані. РС-вірус у немовлят протікає у вигляді тяжкого запалення найдрібніших бронхів – бронхіоліту. Про це пише Медіа агентство АСС.
«Гострі респіраторні вірусні інфекції тримають першість у структурі дитячої захворюваності. Через здатність поширюватися повітряно-крапельним шляхом інфекції передаються дуже швидко, - каже Олена Колоскова, професорка, завідувачка кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб Буковинського державного медичного університету. - Рекомендацій щодо запобігання ГРВІ у дорослих є дуже багато. Але варто пам’ятати, що дитина – це не маленький дорослий, тому справа зовсім не в меншій дозі ліків чи меншому обсязі заходів, а в якісно іншому підході до профілактики та терапії ГРВІ. Пропоную зупинитися на популярних міфах щодо запобігання та лікування респіраторних інфекцій у дітей».
Твердження гіпотетичне та з позицій доказової медицини не доведене. Проте доведена подразнювальна дія вказаних ароматів на слизову оболонку дихальних шляхів у дітей. Тож така «ароматерапія» може призвести до запалення.
Імуностимулятор – це батіг для імунної системи, а результат його використання може бути досить несприятливим. Тому імуностимулятори застосовують лише після імунологічного дослідження та за рекомендацією дитячого імунолога. Вважається, що резерви дитячого організму достатні та не потребують «втручання ззовні».
Наші новини є у Facebook
При лікуванні ГРВІ та грипу (якщо немає бактеріального ускладнення) антибіотики протипоказані, тому що на віруси вони не діють.
Ні в якому разі! Так само категорично заборонені горілчані розтирання. Дитяча шкіра швидко вбирає все, що на неї наносять, таким чином, до інфекції приєднується оцтове отруєння або навіть алкогольне сп’яніння. Тому ніколи ні горілкою, ні оцтом не розтирайте малюка!
Аспірин (ацетилсаліцилова кислота) для зниження температури у дітей взагалі не використовується, бо може призвести до життєво загрозливого стану – синдрому Рея з тяжким ураженням печінки та головного мозку.
Якщо в кімнаті буде гаряче, організм перестане з диханням віддавати зайве тепло. І, навпаки, коли буде прохолодніше – підвищена температура тіла знижуватиметься. Тому в кімнаті, де хворіє дитина, має бути комфортна температура – близько 18-20 градусів (проте обов’язково слід зважати на вік дитини!).
Навпаки: холод при контакті з тілом викликає спазм судин шкіри, а при спазмі судин віддача тепла зменшується, воно накопичується в організмі і відбувається перегрівання. З цієї ж причини не можна робити холодні обгортання і використовувати вентилятор.
Дізнавайтесь інші новини Буковини
Те, що ці відволікаючі процедури допомагають, не доведено. Єдине, від чого малюкові справді стане легше, це коли банки та гірчичники ви все-таки знімете з нього.
Насправді промивати носик малюка можна солоним розчином тільки дуже слабенької концентрації – як фізіологічний розчин, який можна придбати в аптеці (0,9 г солі на літр води). Якщо ж концентрація буде більшою, як це найчастіше і роблять в домашніх умовах, то слизова носа пересушиться і закладеність носових ходів лише посилиться.
«Найкраща профілактика гострих вірусних інфекцій у дітей - проста та банальна: достатній сон, збалансоване та вітамінізоване харчування, загартовування. А ще – вакцинуйтеся, бо це найнадійніший метод захисту від вірусних інфекцій», - зазначає Олена Колоскова.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами