Інформаційне агентство АСС поспілкувалось із чернівецьким педагогом, який претендує на звання кращого вчителя світу.
71-річний чернівецький вчитель фізики – у п’ятірці кращих педагогів України та має шанси стати кращим вчителем світу .
Пауль Пшенічка за майже півстоліття вивчив десятки талановитих вчених та науковців. І навіть якщо його учні не пов’язують свою кар’єру із цією непопулярною в Україні наукою, Пшенічка має здатність закохувати у фізику із першого уроку.
Він починає свої уроки фізики не із формул, законів або задач, а з простих дослідів чи запитань. Цим Пауль Пшенічка настільки зацікавлює учнів, що вони атакують його після уроків і записуються на додаткові заняття з фізики.
Читати ще: 33 вчителі з Чернівців працювали в Швейцарії з спеціалістами найбільшої у світі лабораторії фізики
Пауль Пшенічка, вчитель фізики: «Ви задумувались коли-небудь, чому небо синє? Мабуть, ні . Більшість людей над цим не задумуються. І от серед цих усіх учнів , які є в класі, є частина, які мають цікавість до цього . А дехто має глибоку цікавість. Якщо звертати увагу на ці запитання, то в декого виникне бажання знайти відповіді на ці запитання…»
Так уроки з фізики Пауля Пшенічки , що мали б проходити у стандартному шкільному форматі , перетворюються у суцільне цікаве дослідження, співавторами якого стаються самі учні.
Каріна Колотило, учениця ліцею№1: Ми не вважаємо фізику важкою . Просто якщо розуміти фізику, тоді вона не важка. Просто, якщо її розуміти, своїми словами легко пояснити.
Дмитро Ващенко, учень ліцею№1:: Це, напевно, найсильніша наука, вона найскладніша. І без неї сьогоднішній день просто неможливий – усі кораблі, телефони ,машини створені за допомогою фізики.
Найбільш зацікавлених у фізиці ліцеїстів педагог-новатор залучає до створення наукових проектів . Теми обирають будь-які, заручаються допомогою в роботі науковців вишів. Головне, щоб основну роботу та наукові експерименти робив сам учень. Такі праці учні Пшенічки успішно захищають на всеукраїнських та міжнародних конференціях.
Дмитро Ващенко, учень фізики: Торік ми на ТЮФ робили – це турнір юних фізиків – що за допомогою зрідженого азоту потрібно було актрису на сцені заховати. Я хотів би зробити цей дослід наяву.
Пауль Пшенічка, вчитель фізики: «Тих учнів, які цікавляться більше, я із ними завжди займаюсь після уроків. Незалежно від того, платять за це,чи ні. Наприклад, цього року ми їхали Штутгард, 5 наших чернівецьких учнів завоювали 6 медалей, а наша команда українська загалом – 10 учнів – 9 медалей.»
Тепер завдяки своєму методу викладання вчитель фізики та астрономії Чернівецького ліцею №1, почесний член Лондонського інституту фізики Пауль Пшенічка потрапив до п’ятірки українських педагогів-фіналістів конкурсу Global Teacher Prize Ukraine. Пауль Пшенічка вважає: такий конкурс підіймає престиж вчительської професії в Україні. Переможець всеукраїнського конкурсу отримає 100 000 гривень, підтримку в заповненні заявки на світовий етап конкурсу та разом із п'ятіркою фіналістів поїде на Global Education and Skills Forum 2018 у Дубай, де й назвуть ім'я кращого вчителя у світі. Всесвітня визнання чернівецький педагог вже має. У 2004-му Пауля Пшенічку було визнано одним із кращих вчителів з фізики за версією INTEL.
Майя Гуменна, Максим Козменко, Інформаційне агентство АСС
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами