Про це пише Освіторія.
11-класник Павло Сливка, вихованець Чернівецького ліцею № 1 уже другий рік поспіль працює над приладом під назвою «безконтактний детектор вібрацій». Задумано, що прилад має лякати та зводити нанівець злодіяння терористів.
Пристрій зчитує вібрації з потрібного предмета на відстані за допомогою лазера. За лічені секунди спецслужби зможуть прослухати, про що говорять терористи в будівлі та скласти оптимальний план рятувальної операції. Або ж сапери миттєво зможуть визначити за вібраціями, яку саме бомбу треба знешкодити.
А ще такий детектор буде корисний для сейсмічного аналізу й дасть змогу зрозуміти, яка будівля «міцно стоїть на ногах», а яку терміново слід укріплювати. Також цей детектор вміє «шпигувати» — прослуховувати на відстані без попереднього залучення спеціального обладнання. Адже звук — це теж вібрація!
Павло Сливка став учасником Volt Camp — наукового табору з фізики, астрономії та винахідництва для юних геніїв з усіх куточків України.
На 10 днів гостинні Карпати стали домом для унікального безкоштовного наукового табору Volt Camp. Тут практикували, хапали просто з повітря (воно тут не тільки цілюще, а й трішечки магічне!) нові ідеї та надихалися прикладом зіркових гостей обдаровані юні фізики — 12 дівчат і 20 хлопців. За плечима кожного — перемоги на всеукраїнських та міжнародних олімпіадах, десятки конференцій. І найголовніше — кожен має власні розробки, мета яких — покращити якість нашого з вами життя в майбутньому.
Адже фізика — це не лише про гравітаційні хвилі та надмасивні чорні діри. Це про народження здорових дітей та миттєве виявлення й коригування мутацій у ДНК, про технології, які полегшать рутинні щоденні справи. Про розробки, які загоюватимуть рани занедбаної екології. Про відкриття, завдяки яким видобуватимемо енергію новими способами. Фізика — це те, що продовжить змінювати життя людства. Плекаючи надію, що не один українець у майбутньому виголосить промову в Стокгольмі під час нагородження Нобелівською премією, «Освіторія» на чолі із Зоєю Литвин та за підтримки The Aspen Institute Kyiv і Малої Академії Наук України тут і зараз облаштувала середовище інтенсивної підготовки та винахідництва для обдарованих дівчат і хлопців.
Англійською мовою вольткемпівці теж займалися щодня. На важливості знання мінімум трьох мов для успішної кар’єри робить акцент зірковий гість табору, фізик Ростислав Данило, який у Франції займається розробкою оптичних і лазерних технологій.
«У сучасному світі англійська мова має стати для учнів, які мріють про стрімку кар’єру, «рідною». А ще нагальною необхідністю в 21 сторіччі є знання однієї з мов східної групи, наприклад, китайської, — каже Ростислав Данило, який і сам пропрацював рік у Шанхаї. — Окрім цього, раджу вивчити іспанську. Саме так ви зможете почуватися, як удома, у всьому світі. І саме за вас рватимуть одне одному горлянки «мисливці за головами», щоб залучити до співпраці у свою компанію».
Читати ще: Паул Пшенічка та Освіторія зібрали в Карпатах геніїв-фізиків з усієї України.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами