Дослідники зламали імунну систему бактерії і змогли перетворити її на мікроскопічний магнітофон за допомогою технології CRISPR. Вчені з медичного центру Колумбійського університету в США відзначають, що технологія відкриває шлях для створення живих пристроїв моніторингу, які можуть бути використані для аналізу забруднюючих речовин в екосистемах, пише Science Alert.
Вчені помістили систему редагування генів, яка називається CRISPR-Cas в бактерію кишкової палички Escherichia coli, що відома природною здатністю запам'ятовувати генетичну інформацію про віруси.
"Система CRISPR-Cas є природним біологічним запам'ятовуючим пристроєм. Це система, яка вже була відточена завдяки еволюції, і вона дійсно чудова в зберіганні інформації", - відзначають автори дослідження.
Для створення незвичайного магнітофона вчені модифікували частину ДНК під назвою плазмід, давши йому можливість створювати більше копій в бактеріальній клітці у відповідь на зовнішній сигнал. В результаті створюється суміш фонових послідовностей, які записують час і послідовності сигналів, що міняються залежно від оточення клітини. Потім вчені можуть вивчити локус CRISPR, прочитати запис і зняти хронологічні показники.
На даний момент вченим вдалося домогтися можливості збереження інформації про тип і силі впливу на клітину.
Наступним кроком розвитку цієї технології стане реагування на біомаркери хвороб в травній системі, які можуть коливатися протягом декількох днів. Це дозволить отримати точні і безпечні інструменти для аналізу складних середовищ всередині нас.
"Такі бактерії, коли їх проковтне пацієнт, можуть записувати зміни, які вона відчуває на всьому протязі шлунково-кишкового тракту, що дає безпрецедентний погляд на раніше недоступні феномени", - говорить старший автор дослідження, біофізик Харріс Ван.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами