Працівники лабораторії SCHI Lab із University of Sussex розробили прототип акустичного левітатора для утримання і переміщення у повітрі крапель і шматків їжі, повідомляє Platfor.ma.
Звук – це акустична хвиля, яка переміщується в просторі. Акустична левітація базується на тому, що два випромінювачі, напрямлені один на одного, утворюють нерухому хвилю. Якщо об'єкт, який сюди помістили, буде вдвічі або й ще меншим за довжину хвилі, то він зависне в повітрі.
Акустичні левітатори існують досить давно, але при цьому вони рідко застосовувались для вирішення практичних завдань. Однак тепер британські інженери пропонують використовувати їх для безконтактного транспортування їжі.
Презентований ними прототип TastyFloats може переносити невеликі краплі і шматочки їжі, тож, за задумом, левітатор буде без доторків відправляти їжу до рота людини, а та буде їсти її просто з повітря.
Для демонстрації свого пристрою автори помістили в акустичне поле декілька напоїв і страв: вино, каву з молоком (у вигляді двох окремих крапель) і навіть мікробургер з чотирьох інгредієнтів (два шматки хліба, м'ясо і салат).
Також дослідники припустили, що їжа, доставлена з допомогою пристрою, може відрізнятися на смак, тому запросили 11 добровольців для тестування крапель з трьома базовими смаками із п'яти: умамі, солодким і гірким. Добровольці отримували краплі об’ємом 5,10 і 20 мікролітрів на язик за допомогою піпетки або TastyFloats, щоб потім визначити смак і описати його інтенсивність. З'ясувалося, що доставка їжі за допомогою левітатора дійсно впливає на смак – добровольці заявили, що солодкий відчувається більш насичено і виражено, в той час як гіркий навпаки стає слабшим і невиразним.
Розробники TastyFloats вже пропонують декілька варіантів застосування пристрою. Серед них є і досить фантастичні, наприклад, ідея «їстівного кінотеатру» Edible Cinema, де в спинки крісел вмонтовані подібні дозатори їжі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами