Паул Пшенічка: Я ношуся вже багато років з ідеєю такого табору саме з фізики, тому що є багато таборів, скажімо, з математики. Є і пластунські, потім готують лідерів, а зараз з’явилися спонсори, які можуть організувати такий табір. Він цікавий тим, що він безкоштовний цього разу. Абсолютно. Навіть дорогу дітям оплатили. Менеджмент прекрасний. Це взагалі Освіторія. Це менеджмент вже світового рівня і дуже приємно, що в Україні такі організації є. Досить дорогий табір. Туди було дуже багато заявок, великий конкурс. Дехто тільки зараз взнав і жалкують, що не подавалися. Рівень цих дітей дуже високий і, що цікаво, це ті діти, які люблять вчитися. Їм казали, що після обіду буде дві години вільних, а вони сказали – ми не хочемо.
Людмила Григорчук: Я думаю, що вони у ці вільні години займуть себе чимось стовідсотково.
Паул Пшенічка: Вони хочуть вчитися. Вони мають амбіції, мають намір навчитися чогось такого, чого вони в себе не мають.
Людмила Григорчук: Ми поспілкувалися з операційною директоркою Освіторії Анною Сидорук. Вона нам теж розповіла трохи про табір, про тих експертів, які там будуть працювати з дітьми. Пропоную вам трохи послухати її.
Анна Сидорук: World Camp - це наш освітній проект громадської спілки Освіторія, метою якого є зібрати по всій країні талановитих учнів фізики і астрономії. Це такі юні генії, майбутнє нашої країни. І разом з Паулем Пшенічкою, найкращим вчителем України з фізики, провести таку освітню інтенсивну програму для підготовки до міжнародних конкурсів, проектів тощо, де вони працюватимуть над тими проектами, які покликані покращити життя довкола. В нас є один учень, який працює над проектом з очищення океанів. Але окрім самої навчальної програми та інтенсивної роботи над проектами Малої Академії наук, у нас ще будуть цікаві такі читанки від Астин Інститут, тому що важливо не лише посилювати академічну складову, а ще й давати їм такі навички, навчати такому відкритому діалогу. Окрім нашого любого Пауля Пшенічки, який головний ментор нашого табору і координатор саме з наукової частини, проектно-орієнтованої частини навчання, до нас ще приїде Ростислав Данилов з Франції. Це випускник КНУ і французького політеху. Після того, як він отримав ступінь магістра, він працював як дослідник у Шанхаї, і зараз працює з оптикою, є дуже відомим науковцем, експертом з фізики, оптики у Європі. До нас приїде Олександр Колесніков з Ізраїлю. Це чемпіон світу з інтелектуальних ігор, і разом з учнями ми проводитимемо цікаві інтелектуальні ігри. Олег Орлянський – кандидат фізико-математичних наук, доцент університету імені Олеся Гончара і Ігор Чернецький – завідувач відділу створення навчально-математичних систем з Малої Академії наук. Тому в нас така дуже, яскрава компанія фізиків-експертів.
Людмила Григорчук: Дякуємо. Цікаво насправді. І фізики, і люди, які знаються на таких логічних задачах. Скажіть, важко було зібрати цих всіх людей і переконати їх, що ці діти варті того, аби витратити свій час на це. Зрозуміло, що серед тих дітей багато хто хоче навчатися, але треба буде багато працювати цим експертам.
Паул Пшенічка: Працювати з такими дітьми це дуже відповідальна справа і треба бути дуже хорошим фахівцем. Мені вдалося зібрати цих людей. Ну, по-перше, Колесников Олександр – ми його всі добре знаємо, це мій колишній учень. Він - на грані геніальності людина. І все, що він буде робити – буде іти на ура. В нього там буде своя задача. Ми з ним вже домовилися. Не тільки ігри. Ігри це звичайно дуже добре, бо треба трошки відпочити. Там заняття будуть і до обіду, і після обіду, і ввечері. І діти дійсно хочуть, вони такі спраглі до науки. Орлянського Олега Юрійовича знає вся Україна. Це один з найкращих експертів з фізики і дуже добре, що така людина має ще натхнення трошечки працювати в школі. Він має години в ліцеї інформаційних технологій в Дніпрі. В нього просто талант працювати з учнями і знання в нього просто фантастичні. Лекції, які він буде читати це супер. Крім того, там ще будуть наші колишні два учні, які закінчили перший курс університету Шевченка, фізики. Вони мають масу міжнародних нагород, вони талановиті.
Людмила Григорчук: Вони це все вже пройшли.
Паул Пшенічка: Вони мало відрізняються за віком від слухачів, тобто це дуже позитивно. Вони розбавлять нашу команду. І дійсно цей експерт - вчений з Франції приїде. Крім того, вони будуть зв’язуватися з моїми учнями з США по скайпу. Вони такі професійні фізики. Вони можуть багато розказати про себе, про те, чим цікава фізика і що можна робити людині в світі зараз, якщо в неї є така підготовка з дуже-дуже складного предмета.
Людмила Григорчук: з Чернівецької області хтось буде в цьому таборі? Пройшли відбір хтось?
Паул Пшенічка: Так, звичайно пройшли. Пройшло троє юніорів. Там ще буде спеціальна одна група юніорів, які будуть готуватися до міжнародних конкурсів, саме молодші школярі. І двоє з старших пройшли, один із них вже показав себе на міжнародному конкурсі, срібну медаль цього року мав. Вони всі переможці обласних і національних олімпіад. Вони з величезним задоволенням їдуть туди, вже не можуть дочекатися?
Людмила Григорчук: Це не тільки ліцеїсти, перший ліцей?
Паул Пшенічка: Є хлопчик з 5 гімназії, але в основному цього разу це наші діти.
Нагадаємо, майбутні нобелівські лауреати навчатимуться у Карпатах у Пауля Пшенічки.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами