Чернівецька область приєдналась до пілотного проєкту минулого року, пише ІА АСС.
Про це у програмі Суть речей на Радіо 10 розповіла адвокатка системи безоплатної правової допомоги Вікторія Роскрут.
Отримуйте новини в Telegram
«У 2020 році я пройшла навчання, сертифіковану програму та отримала статус медіатора, який бере участь у програмі. Ця програма передбачає, що неповнолітні, які підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення, можуть мати переваги, якщо візьмуть участь у цій програмі. Це стосується тих неповнолітніх, які вчинили нетяжкий злочин або проступок, які визнають факт вчинення правопорушення. Така можливість є лише в тому випадку, коли постраждала сторона також згодна взяти участь у програмі», - розповіла адвокатка.
Якщо дитина вперше скоїла злочин або проступок, потрібно дати шанс усвідомити їй те, що вона вчинила неправильно.
«Програму проходить як одна, так і друга сторона. Для участі потрібно відшкодувати збитки. Тоді сторони підписують договір про проходження програми, з обома сторонами працює психолог.
Ця програма є важлива тим, що не дає втратити суспільству людину, яка одного разу помилилась», - розповів під час ефіру директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Аркадій Мунтяну.
У цьому році четверо неповнолітніх вже пройшли через програму. Дві справи розглянули в суді, щодо дітей прийняли позитивне рішення – дітей не притягнули до кримінальної відповідальності. У ще одній справі сторони просто примирились і провадження закрили. Четверта ж справа наразі ще у суді.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами