Науковець пояснив, чим загрожує зменшення кількості горобців у місті.
Завідувач відділу природи Чернівецького краєзнавчого музею Ігор Скільський розповів журналістам Інформаційного агентства АСС, що у Чернівцях помітно скорочується кількість горобців.
- Є два види горобців – хатній та польовий. Хатній горобець гніздиться виключно поблизу осель людей та живе в населених пунктах. Зі зведенням багатоповерхівок із сучасних будматеріалів, місць для гнізд горобців не залишилось, - каже науковець. - Та й їжі для горобців теж немає. Ґрунтуючись на власних спостереженнях, можу сказати, що горобці харчуються переважно зі смітників, куди викидають і залишки продуктів харчування. Нині в харчах чимало барвників та інших хімічних речовин. Горобець – маленька істота і метаболізм в нього – пришвидшений, тому і шкоди йому такі харчі завдають більше, аніж решті птахів.
Читати ще: Виявлено птахів, які здатні безперервно літати 10 місяців
Наслідком скорочення кількості птахів у місті може бути збільшення комах-шкідників у парках Чернівців, вважає орнітолог.
- Шкідливими комахами, яких виловлюють в парках або скверах, горобці вигодовують своїх пташенят, - продовжує Ігор Скільський. - Якщо ж горобців поменшає, відповідно, стане більше шкідників, які нищать дерева. Як вихід, потрібно створювати в Чернівецьких парках штучні гніздівлі для цих птахів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами