Влітку минулого року слідче управління поліції Чернівецької області зацікавилося купівлею рентгенапарату, який обласний госпіталь ветеранів війни придбав у товариства з обмеженою відповідальністю «Здраво». Обладнання обійшлося обласному бюджету у 2,8 мільйона гривень.
Як зазначає Facebook-спільнота «Закупівлі Чернівці», обладнання доставили із Китаю. Його вартість, як в Китаї, так і в Україні, більш як удвічі дешевша.
«Там (у Китаї, - авт.) його орієнтовна вартість складає близько 1 мільйона гривень за нинішнім курсом. В Україні такий апарат вартує 1,3 мільйона, але для госпіталю - всі 2,8, як для "своїх". Якщо говорити про київське ТОВ "Здраво", воно міцно «сидить» на медзакупівлях і з 2016 року вже поставило товарів на суму понад 400 млн грн та «нажило» багато справ в суді», - ідеться в повідомленні.
Читайте також: Ще кілька медзакладів Чернівців пройшли автономізацію
Згідно з інформацією, розміщеною в Єдиному державному реєстрі судових рішень, старший слідчий відділу Слідчого управління ГУ НП в Чернівецькій області подала до Шевченківського районного суду клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які мають стосунок до досудового розслідування.
«Враховуючи граничну націнку в розмірі 10% та податок на мито в розмірі 7 % від вартості імпорту, вказаний медичний виріб мали б реалізувати за ціною не більше 1 млн 170 тис. гривень. натомість службові особи ОКУ «Чернівецький обласний госпіталь ветеранів війни» придбали вказане обладнання за ціною у 2 млн 795 тис. грн
Аналіз відомостей про середньоринкову ціну такого ж обладнання на ринках України, встановив, що ціни на систему рентгенівську діагностичну HF50-R, укомплектовану аксесуарами, коливаються від 1 млн 174 тис. грн до 1 млн 216 тис. грн», - ідеться в ЄДР СР.
Водночас, виконувач обов’язків генерального директора госпіталю Василь Кожухар стверджує: вини шпиталю в переплаті немає, бо торги проводили через ProZorro.
«Перші торги скасовували. На наступних перемогла фірма, яка запропонувала найнижчу ціну. Тендерний комітет підтвердив всі документи та визнав тендер таким, що відбувся.
Ні я, ні мої працівники не моніторили спеціально для торгів ціни на таке обладнання. Цим повинен займатися тендерний комітет та ProZorro. Наше завдання – укласти угоду з переможцем. Ми не мали підстав не укладати договір із фірмою, яка перемогла. Для нас, як медиків, важливим є те, що ми маємо апарат, в якому була потреба, і він у повній мірі виконує свої функції», - каже Василь Кожухар.
Очільник шпиталю підтверджує те, що цим випадком зацікавилися правоохоронці. За його словами, працівники поліції неодноразово навідувалися до шпиталю влітку, опитували працівників медзакладу та знайомилися з документацією, яка стосувалася цієї закупівлі.
«Ми надали всю необхідну інформацію. Наразі нам невідомо, як проходять слідчі дії. Слідчі до нас не навідуються», - каже Василь Кожухар.
Щодо фірми-постачальника, ТОВ «Здраво», на сайті Prozorro повідомляють, що вона була учасником більш як 2000 тендерів. Стала переможцем у 1 686 державних закупівлях. Підписали 1 640 договорів на загальну суму 420 789 171 гривню. Крім того, фірма є фігурантом у 17 судових справах, які стосуються державних закупівель.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами