Нагадаємо, рішення про делегування членів до госпітальної ради депутати не підтримали двічі.
У програмі "Суть Речей" депутати пояснили своє ставлення до обрання Госпітальної ради.
Депутат міськради Юрій Бурега розповів: "Звичайно, Госпітальну раду треба обирати, про персоналії ми можемо дискутувати, але зволікання може сприяти тому, що ми не отримаємо державного фінансування на цю сферу. Я вважаю, що недостатньо працює у цьому напрямку управління охорони здоров'я. Ми запізнюємося,а я би не хотів, щоб місто недоотримало гроші на лікарні"
Василь Максимюк, як один з претендентів у члени Госпітальної ради пояснив: "Моя кандидатура подана до складу Ради, я погодився працювати там, але це питання переносилося на сесії з об'єктивних причин. При всьому моєму бажанні працювати у Госпітальній раді, я не є медиком, не є фахівцем. Треба більше включити до Госпітальної ради медиків-фахівців. вони будуть спілкуватися однією мовою. Ми, як депутати, можемо допомагати, підкладати плече, але кандидатури має подавати медична спільнота"
Наскільки це важливо, журналістам Інформаційного агентства АСС розповіла громадська активістка Наталія Гусак, яка моніторить цю ситуацію.
"Це питання є виключно аполітичним і від нього залежить якість підготовчої роботи для ефективного функціонування Госпітального округу. Госпітальна рада - це виключно дорадчий орган, який не ухвалює жодних рішень, а лише дозволяє напрацювати варіанти рішень, розробити спільне бачення – яким повинно бути майбутнє мережі лікарень цього округу в цілому. Цей орган - скоріше майданчик для комунікації і розробки рішень, які прийматимуть депутати на сесії.
Першим завданням, яке мала ще вчора напрацьовувати Госпітальна рада є розробка плану розвитку госпітального округу, який складається на 5 років.
У цьому плані мають бути: маршрути пацієнтів, розподіл функцій між закладами, поняття про перспективні заклади, які будуть підсилюватись. Саме туди будуть йти інвестиції, які впродовж цього року мають іти з державного бюджету. Наразі у Центральному окрузі складна ситуація вже. Оскільки, ми єдине місто, яке не має у своїй власності лікарні швидкої медичної допомоги. Вона у обласній комунальній власності.
Одночасно, ми не встигаємо з першої лікарні робити принаймні лікарню інтенсивного лікування 1 рівня. Скажу, що з 2019 року в Україні вже будуть пілоти по фінансуванню лікарень інтенсивного лікування за новими стандартами. Чернівці, як завжди, будуть позаду у цьому процесі.
Наразі я бачу, що питання виключно в особистостях кандидатів. Але за два місяці Управління і депутати мали можливість всіх узгодити - тих, кого б підтримала більшість. Тому я роблю для себе висновок, що це питання саботується двома сторонами".
Нагадаємо, Уряд затвердив перелік та склад госпітальних округів Чернівецької області. В даному регіоні функціонуватиме три госпітальні округи. Зокрема, Західний, куди входитимуть три райони, Центральний, який включатиме Чернівці і чотири райони, та Східний у складі 4 районів та міста Новодністровська.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами