На сесії Чернівецької міської ради понад 2 години обговорювали питання придбання нового мамографа для міської поліклініки №2.
Раніше, відповідно до тендеру, з міського бюджету мали виділити 10 мільйонів гривень на італійський цифровий мамограф. Його основні характеристики - роздільна здатність, що дозволяє виявляти захворювання молочної залози на ранніх стадіях, можливість обслуговування маломобільних верств населення та безпека для медичного персоналу.
Із переможцем тендеру уклали договір. Однак у депутатів і громадськості виникли запитання щодо вартості та технічних характеристик мамографа. Тому створили спеціальну комісію для довивчення питання.
Депутат Віталій Гавриш, який очолив тимчасову комісію щодо перевірки управління охорони здоров`я та поліклініки №2 по закупівлі мамографічного комплексу, наполягає на тому, що ціна на придбання мамографа завищена.
"При закупівлі цифрового мамографічного комплексу, на який чернівецька міська рада виділила 10 млн. грн., торги були проведені з порушеннями. Зокрема, ціна, з якою переможець торгів виграв, склала 9 млн. 999 тис. грн. Економія – лише 2 тис. грн. За інформацією, яку мені було надано, підприємство, яке виграло тендер, часто бере участь у тендерах разом з іншим підприємством-конкурентом без зниження торгів, як таких. Тобто одна фірма – підставна, а друга – справжній продавець. За останній рік таких було 27 тендерів, де економія була менше 1%, - заявив Віталій Гавриш. - Окрім цього, комісія проаналізувала за останній період закупівлю аналогічного обладнання по всій Україні. Мамографічні комплекси придбали у 9 містах. Вартість одного такого комплексу коливається від 1,5 до 4,5 млн. грн. А в Чернівцях – 10 млн. грн.
Окрім цього, комісія дізналася, що при формуванні техніко-медичного завдання мамографа, було передбачено лише 5 аналогів: 1 – компанії, яка виграла, а 4 – які в Україні не продають. Встановили й специфічні обмеження до закупівлі монітору: він має бути не менше 22 дюймів. У той час як є компанії, які постачають монітор на 20 і 21 дюйм".
Читайте ще: У 2,5 тисяч буковинців минулого року вперше діагностували рак
Як пояснила на сесії міської ради Світлана Широкова, головний лікар поліклініки №2, медики пропонували лише параметри та технічні характеристики, які важливі для якісної діагностики та раннього виявлення хвороби.
"Так, ми справді хочемо кращий апарат, аби вчасно виявляти рак, - каже Світлана Широкова. - Ми, медики, ціну не формуємо".
Зрештою, депутати проголосували за те, аби оголосити ще один тендер на придбання мамографа, що відповідатиме всім попереднім вимогам, однак на меншу суму - 7,5 млн. грн.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами