Громадські організації наодинці із проблемою захисту архітектурних пам`яток
Чернівецькі громадські активісти планують об’єднатись та залучити чиновників, щоб оберігати і реставрувати пам’ятки архітектури.
Задля цього в місті організували семінар «Створення мережі захисників історичної спадщини та зелених зон».
Київська громадська організація ділиться своїм досвідом такої роботи. Громадськість Києва об`єдналась та консолідувала зусилля . Тепер правозахисна організація «Андріївсько-Пейзажна ініціатива» (місто Київ) є координатором проектів ЮНЕСКО в Україні, членом ГР при Міністерстві культури України. До представників громадської ініціативи дослухаються забудовники, вони залучають меценатів для реконструкції памяток.
Чернівецькі активісти, натомість, кажуть: вони змушені самостійно займатись такою справою, та не відчувають підтримки влади.
Читати ще: "Сарайчик" в Резиденції ЧНУ, проти якого виступили активісти, стоїть вже десяток років - ректор
Інна Келлер, голова парафіяльної ради Костелу Серця Ісуса: Громада церкви виживає, як може, кошти шукаємо лише ми. Нам у квітні виділила міська рада 300 тисяч гривень допомоги, а в вересні її заблокували. Зараз її знову поновили, але ці гроші треба освоїти до Нового року. Що із цими грошима? Це не є велика сума – нам потрібно передусім засклити вікна, щоб там не було протягів і продовжувати реставраційні роботи. Але щосуботи парафіяни і друзі нашої церкви приходять на волотерські акції, розбирають цеглу.
Лідія Анциперова, Коли ми почали спілкуватись тут з іншими громадськими організаціями, то побачили, що влада якось так відокремлюється від того, що по суті мало б стати інструментом розвитку громади. Мені здається,що це ніби як тягар – потрібні гроші – грошей немає. І так далі. Наша перлина у темряві, там нічого не відбувається, щоб приваблювати туристів, щоб вони залишились на ніч і так гроші залишали у Чернівцях. Коли ми почали спілкуватись тут з іншими громадськими організаціями, то побачили, що влада якось так відокремлюється від того, що по суті мало б стати інструментом розвитку громади. Ми створимо робочу групу, куди увійдуть чиновники, громадські організації, щоб наш об’єкт ЮНЕСКО був на висоті.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами