Київські громадські активісти розповіли, як оберігають пам`ятки архітектури
"Ми ділимось досвідом, яким чином ми захищаємо місто і зробити так , щоб до громадськості дослухались. Ми пропонуємо створити мережу громадських захисників", - розповіла Інформаційному агентству АСС Марина Соловйова, голова громадської організації «Андріївсько-Пейзажна ініціатива».
Представники ГО вважають: лише якщо громадські активісти об`єднаються і системно відстоюватимуть охорону пам`яток архітектури, культові споруди вдасться не лише зберегти, а й реставрувати.
Дали поради також, як зберегти Чернівецький нацуніверситет. Якщо ЮНЕСКО визначаю буферну зону памятки, де заборонне будівництво, межі такої зони також мають бути визначені місцевою владою, вважають активісти.
Далі представниця громадської організації розповіла, як вони працюють у Києві:
«Ми пропонували Київській міській раді, як того вимагають правила забудови буферної зони пам’яток ЮНЕСКО. І врешті решт, у 2015 році це було проголосовано, і ті 50 землевідводів не почали своє будівницто. А якби вони постали біля Софії, то чи втримала наша памятка?
Сім років ми офіційно запрошені на сесії комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, як незалежні спостерігачі від громадськості України. Сьогодні вже і провладні структури співпрацюють із нами. Ми підіймаємо питання , чому всього сім українських об’єктів є у списку ЮНЕСКО», - каже Марина Соловйова, голова ГО «Андріївсько-Пейзажна ініціатива».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами