Цукор ми отримуємо не лише у чистому вигляді або з цукерок, а також із фруктів, овочів, молочних продуктів. Картопля, макарони, рис, хліб, бобові - теж вуглеводи, але «складні»: вони повільно перетравлюються і не дають різкого підйому глюкози в крові та тривалого відчуття насичення, пише Медіа агентство АСС.
«Споживання «простого» цукру може стати проблемою, якщо ми вживаємо оброблену їжу (кетчуп, ковбаси, хліб і т.д), або коли ми занадто багато додаємо його до їжі. Це називається доданий цукор, - пояснює Ірина Парфьонова, чернівецька лікарка-гастроентеролог. - За даними Американської кардіологічної асоціації, максимальна кількість доданого цукру на день може становити 36 грамів (9 чайних ложок) для чоловіків та 24 грами (6 чайних ложок) для жінок. А ось приклад: в одній цукерці «Рафаело» і в одному печиві «Oreo» - по 1 чайній ложці з гіркою цукру».
До солодкого смаку ми звикаємо від самого народження: грудне материнське молоко теж солодке. Вважається, що потреба в солодкому закладена на інстинктивному рівні: людині потрібна енергія, щоб вижити, не замерзнути, мати сили.
Ірина Парфьонова назвала основні причини підвищеного потягу до солодкого:
- Ви їсте мало білків і жирів - вони сповільнюють всмоктування цукру в кров. Якщо їсти їх мало, то цукор швидко всмоктується в кров, а під дією інсуліну його рівень так само швидко знижується. Тому організму потрібно більше енергії - солодкого.
- Дефіцит мінералів та вітамінів: заліза, натрію, хрому, цинку, магнію, вітаміну С.
- Ви мало спите, організм перебуває в стресі. А солодощі посилюють продукцію дофаміну (гормону задоволення).
- Ви мало їсте (калорійність нижча за вашу норму, дієти, голодування), через що організму бракує енергії і він вимагає простих вуглеводів.
- Ви їсте багато солодкого. Цукор активізує ті ж самі зони головного мозку, що й наркотики. Так, так: цукор - легальний наркотик. І організм постійно хоче більше і більше.
- Звички з дитинства: ви звикли щоразу після будь-якого прийому їжі їсти щось солодке - чай або кава з цукерками. Також це сприяє «заїданню» шоколадом поганого настрою.
Наші новини є у Facebook
«У першу чергу необхідно проаналізувати свій щоденний раціон, щоби зрозуміти, яку кількість цукру ви вживаєте щодня. Не забудьте, що в хлібі, ковбасних виробах, соках, йогуртах, кетчупах та інших продуктах цукор теж є, - зауважує лікарка. – Необхідно уважно читати етикетки, щоб відслідкувати кількість доданого цукру. Не виключайте зі свого харчування цукор повністю, робіть це поступово».
- змініть соки і солодкі напої на воду і трав'яні чаї;
- додайте овочі і зелень до кожного прийому їжі;
- віддайте перевагу чорному шоколаду 85% какао замість інших видів.
«Солодощі мають право бути в невеликих кількостях. Але вони не мають складати основу раціону. 20% - їжа для радості і 80% - їжа для здоров'я. Якщо споживати цукор в межах дозволених норм, це не завдасть шкоди здоров'ю», - зазначила Ірина Парфьонова.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами