6 квітня 1896 року в Афінах почалися Олімпійські ігри, традиційні для античної Греції змагання, заборонені півтори тисячі років перед тим римським імператором Теодосієм I і відроджені завдяки ініціативі барона П’єра де Кубертена.
Перші Олімпійські ігри сучасності за участю спортсменів з 13 країн відкрив грецький король Георгій I у присутності 60 тисяч глядачів.
Перші Олімпійські ігри, про які є задокументована згадка, відбулись в грецькому місті-державі Олімпія у 766 році до н.е., однак є свідчення того, що на той час вони вже проводились принаймні 500 років. Античні Олімпіади відбувались раз на чотири роки в період релігійного фестивалю на честь Зевса. У 8-у столітті до н.е. в них брали участь спортсмени з десятків грецьких міст, а вже у 5-у столітті до н.е. – не менше, ніж з сотні. Перші Олімпійські ігри складались лише із одного змагання – бігу, пізніше до нього додались боротьба, бокс, перегони верхи на конях і на колісницях. У 708 році до н.е. в програму Олімпіських ігор був включений пентатлон – багатоборство з бігу, стрибків у довжину, метання диску і дротика та боротьби.
З ростом могутності Риму значення Олімпійських ігор почало зменшуватись, допоки в 393 році римський імператор-християнин Теодосій I, прагнучи придушити будь-які прояви язицьких традицій, не заборонив проведення Олімпіад.
У 1892 році 29-річний француз барон П’єр де Кубертен висунув серйозно обгрунтовано ідею про відродження міжнародних змагань, які мали б проводитись щочотири роки. На міжнародній спортивній конференції в Парижі в 1894 році ця пропозиція була одноголосно підтримана 79-а делегатами від 9 країн – було створено Міжнародний олімпійський комітет (МОК) і прийнято рішення провести перші Ігри в 1896 році в Афінах, столиці Греції.
У I Олімпійських іграх брало участь 280 спортсменів з 13 країн, котрі змагались за першість у 43-х категоріях з таких видів спорту, як легка атлетика, плавання, гімнастика, велосипедні перегони, боротьба, важка атлетика, фехтування, стрільба, теніс і марафонський біг, в якому переміг грек Спиридон Луїс. Жінки в перших Іграх участі не брали.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами