Понад 2-ві сотні інвалідів цьогоріч працевлаштовано Чернівецькою обласною службою зайнятості. 11-еро отримали виплати, аби започаткувати власну справу. Між тим, знайти роботу людині з особливими потребами надзвичайно складно одразу з кількох причин, констатують фахівці, тому чимало інвалідів досі не можуть працевлаштуватись.
Любов Кожолянко, в.о. директора Чернівецького обласного центру зайнятості: «Потреба в робочій силі на місцевому ринку праці вона не відповідає професійно-кваліфікаційному складу інвалідів. Ну а навчання за професіями – вони актуальні сьогодні на ринку праці – воно не завжди можливе, враховуючи висновки МСЕКу, тобто по показникам застережень щодо здоров’я. унеможливлює позитиви в цьому сенсі і відсутність достатнього розвитку інфраструктури із врахуванням безперешкодного доступу до необхідних об’єктів».
Ще одна з причин – низька заробітна платня, яку роботодавці пропонують інвалідам і мізер вакансій із гнучким графіком роботи. Значна кількість людей з особливими потребами чекають пропозицій надомної праці. Та поки що, кажуть працівники служби зайнятості, такі не надходить.
Юрій Півень, заступник директора Департаменту соціального захисту населення ЧОДА: «На сьогодні кожне підприємство має утримувати на 25 людей – одного інваліда. Якщо цей інвалід відсутній, то сплачуються штрафні санкції у фонд захисту інвалідів у розмірі щорічної середньої зарплати по підприємству. Якщо підприємство має умовно 70 людей – воно має утримувати 3 інвалідів».
А от підприємствам, на яких працює 50% інвалідів, надають суттєві переваги –вони сплачують менше податків, каже заступник директора Департаменту соціального захисту населення ЧОДА.
Юрій Півень, заступник директора Департаменту соціального захисту населення ЧОДА: «Звільняються від 2-ох основних податків: податку на податку вартість і податку на прибуток. Це такі речі, які дозволяють конкурувати на рівних з більш потужними і більш працюючими підприємствами».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами