Сьогодні у світі відзначають День недоношених дітей, започаткований у 2008 році, пише Медіа агентство АСС. У цей день медики та фахівці намагаються привернути увагу суспільства до цієї проблеми.
Наші новини є у Facebook
«Зараз вся медицина крутиться довкола цієї проблематики. Це пошук високих технологій по догляду, застосування інвазивного лікування, піклування під час реанімаційного періоду. Це серйозна проблема і для діток, і для батьків. У нашому центрі більшість передчасно народжених дітей проходять тривалий процес відновлення. Ми всі маємо зрозуміти, що це проблема соціальна, як гіпертензія, приміром. Сьогодні ми вручаємо пакуночки мамам і діткам. Вони для нас герої. Це сумісний труд і спільний результат. Навіть перинатальний центр буде ввечері підсвічуватись фіолетовим кольором – своєрідним символом передчасно народжених дітей», - розповів Денис Колюбакін, заввідділенням інтенсивної терапії новонароджених перинатального центру.
Сьогодні на зустріч з лікарями запросили Яну Філюшко і йог синочка Івана. Один рік і чотири місяці тому хлопчик народився із рекордно низькою вагою – 600 грам.
«Щиро вдячна всім лікарям. Тут працюють справді профі. Тут рятують діток і дають надію та шанс і їм, і батькам. Дбають не лише про малюків, а морально підтримують родичів. Колись наш синочок мав 600 грам, а тепер уже 9 кілограм. Ми щасливі, що наш хлопчик радував нас своїми досягненнями вже не раз. Хочу сказати матусям, завжди надійтесь і вірте, вірте своїм малюкам і фахівцям, прислухайтесь до них і виконуйте поради», - каже мама Яна Філюшко.
Два місяці тому тут народилась двійня. Максим та Данило з'явились на світ на 30-му тижні. Один з братиків мав вагу майже півтора кілограма, інший – менше кілограма.
«Захоплююсь подвигом медиків і вже мрію, коли теж отак зможу своїх діток тримати на ручках щасливих і здорових. На жаль, наша історія почалась невесело. У малюків був важкий стан на 30 тижні виношування. Та завдяки титанічній праці лікарів і 19-ти дням перебування у реанімації все ж відбулась зустріч мами та діток. Зараз ми разом і вже без дихальної підтримки. Сподіваюсь, скоро повернемось додому і будемо жити як справжня щаслива сім’я», - розповіла мама Марина Середюк.
Діток, котрі народились передчасно, у перинатальному центрі називають поспішайками. Одна з методик виходжування малюків – це метод кенгуру. Мама сидить у кріслі, тримає на грудях своє дитя, котре дихає з допомогою апарату.
«У нас у відділенні інтенсивної терапії 6 ліжок. Вони працюють нон-стоп. Є 4 апарати ШВЛ, ще один високочастотний апарат вентиляції легень надійде незабаром. Ось тут за принципом «кенгуру» мама кілька годин сидить з дитинкою. Малюка можуть забирати на маніпуляцію чи годування. Ця методика дуже популярна. Контакт матері і дитини найкраще сприяє покращенню здоров’я обох. Дитина на спонтанному диханні, на самостійному, але під позитивним тиском, аби не наростали дихальні розлади. Це методика неівазивної вентиляції. Ми популяризуємо неінвазивні вентиляції, порівняно з примусовою. Аби максимально швидко дитина сама почала дихати», - пояснив Ілля Кошурба, медичний директор з неонатологічної допомоги перинатального центру.
І з нагоди Всесвітнього дня недоношених дітей кращих лікарів центру відзначили грамотами.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами