Василь Ринжук, в. о. гендиректора Чернівецького обласного перинатального центру:
«Практично 100% передчасно народжених діток у Чернівецькій області народжуються у нашому центрі. Бо саме функція центру – це надання допомоги вагітним, роділлям і породіллям з проблемними вагітностями, з ризиками. Тобто ми - колектор патології.
У ситуації з недоношеними дітьми: чим більша вага немовляти, тим краща. Є такий термін «екстремально низька вага». Це від 500 грамів і до 1 кг. Таким дітям точно треба надавати реанімаційну допомогу і ми з цим добре справляємось. Тривалий час – місяцями – такі немовлята набирають вагу і відновлюються.
Наші новини є у Facebook
Сьогодні, 17 листопада, відзначають Всесвітній день недоношених дітей. Для нас цей день знаковий – ми тримаємо тісний контакт з родичами, радимось, вивчаємо. Сьогодні запросили тих мам, котрі народжували кілька років тому. Ми як одна велика родина.
Мінімальна вага, яка зафіксована у нашому центрі, це немовля у 600 грамів. Як долоня дорослої людини. Зараз цьому хлопчику уже 4 роки, щасливий і здоровий.
До речі, до 4% у області від усіх вагітностей – це передчасні пологи. Колись такі випадки закінчувалися б летально. Не було апаратури. А зараз ми їх всіх рятуємо. Один апарат вентиляції легень може коштувати 2 мільйони гривень. Але він творить чудеса. Шансів на вживання стало у рази більше.
Зараз у центрі перебуває десь 10 діток, котрі народились передчасно. За рік кількість пологів у перинатальному центрі коливається від 2200 до 2400.
Втім, з 2015 року іде спад народжуваності. У Чернівецькій області у 2020 було понад 8 тисяч пологів, а у 2021 – і до восьми тисяч не дотягнемо. Така тенденцію загалом по Україні».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами