В умовах загрози виникнення військових дій на території України актуальним постало питання укриття від сучасних засобів уражень. Начальник управління надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Володимир Самолюк розповів про стан укриттів в Чернівцях, про це пише Медіа агентство АСС.
Отримуйте новини в Telegram
«Так зване бомбосховище повинно бути передбачене на кожного жителя Чернівців. Поняття бомбосховище не є нормативно визначеним, тому говоритимемо про так звані захисні споруди для захисту цивільного населення, які поділяються на категорії та класи. Сюди відносимо сховища, це найбільш потужні та раціональні споруди, протирадіаційні укриття та швидко споруджені приміщення, пристосовані для укриття населення. Всі захисні споруди призначені для укриття найбільшої працюючої зміни підприємств, установ та організацій, які продовжуватимуть роботу під час особливого стану або війни. Це підприємства, які забезпечують життєдіяльність населення», - пояснює Володимир Самолюк.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
У Чернівцях налічується 135 захисних споруд. Всі вони були побудовані в часи холодної війни, у післявоєнний період, каже Володимир Самолюк. Відповідальність за їхнє утримання покладена на балансоутримувачів, власників цих споруд.
Остання перевірка таких споруд у Чернівцях була 10 грудня 2021 року. За підсумками перевірки із 67 сховищ для населення: готові -7, обмежено готові - 27, не готові - 33. Із 68 протирадіаційних укриттів : готові -1, обмежено готові - 45, не готові -22.
Також за останні роки спеціальне майно та обладнання до сховищ не закуповувалось.
Читайте також всі новини Чернівців.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами