Впродовж 24-27 січня сорок команд, серед яких медики Кіцманщини, брали участь у щорічних зимових міжнародних змаганнях для бригад швидкої медичної допомоги, що традиційно проводяться в Бєльському повіті Республіки Польща.
На чолі з головним лікарем Кіцманської ЦРЛ В.Мисевичем фельдшери та водії «швидкої» перевіряли свої навички і вчилися особливостей надання допомоги при різних змодельованих ситуаціях — під час важких завдань і вправ, в тому числі вночі та у складних гірських умовах, пише газета Вільне життя.
Читати ще Водій чернівецької "швидкої" - кращий в Україні (ФОТО)
Як повідомив журналістам ІА АСС, заступник головного лікаря з медичного обслуговування Володимир Хромюк, цього року увага приділялась наданню медичної допомоги під час терористичних атак з проникаючим кульовим пораненням та переломами кінцівок; підйом сходами учасників змагань у багатоповерхівці до 11-го поверху (завдання на час); відпрацювання водійських навиків у гірській місцевості з ланцюгами на автомобілі; допомога парашутисту, який при падінні зачепився за гілки дерев; опік у 8-річної дитини, що спричинив зупинку дихання; відпрацювання реанімаційних заходів (на прикладі викладача інституту, в якого розпочався інсульт) тощо.
Під час поїздки нашій делегації вдалося познайомитись і поспілкуватися з багатьма польськими медиками, головними лікарями дитячих лікарень (що за рівнем відповідають нашим обласним лікарням), з воєводою Бєльського повіту, його заступником, а також із заступником Міністра охорони здоров’я Республіки Польща Мареком Томбаркевичем.
Польські колеги поділилися своїм досвідом, здобутим у процесі реформування медичної галузі. «Головний орієнтир у роботі польських медиків — це здоров’я людини і надання їй будь-якого виду медичної допомоги (як екстреної, так і планової), незалежно від фінансової спроможності пацієнта. Тобто меддопомога має надаватися на одному високому рівні для всіх. Нині Польща має намір перейти від страхової медицини до повністю державної, адже вони стикнулися з проблемою, що далеко не всі громадяни мають страховий поліс, а через це не можуть розраховувати на отримання допомоги в повному обсязі. А ми знаємо, що в світі є країни, які є успішним прикладом такої медицини, як-от Швеція, Фінляндія, Норвегія», — розповів головний лікар КУ «Кіцманська ЦРЛ» Василь Мисевич.
Також Василь Михайлович зауважує, що поїздка була вдалою для налагодження подальшої співпраці польських медиків з кіцманськими. За його словами, в червні Кіцманській ЦРЛ знову має надійти благодійна гуманітарна допомога, про що є відповідні домовленості з воєводою Бєльського повіту Республіки Польща. Поляки пропонують нам свою допомогу в процесі реформування медицини у вигляді ультразвукових, рентген-апаратів, іншого обладнання і спеціалізованого транспорту. Як зазначає В.М.Мисевич, під час зустрічі польські лікарі запевняли, що допомагали б Україні ще більше, але їх цікавить головне і найболючіше питання: коли ми поборемо корупцію в нашій державі?
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами