Кількість хворих лебедів зростає.
Сьогодні, 04 січня, в обласній державній адміністрації відбувся брифінг начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області Олександра Александрюка, начальника управління цивільного захисту населення обласної державної адміністрації Олексія Гайдая та в.о. директора Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» Наталії Гопко щодо ситуації з виникненням високопатогенного грипу птиці в селі Чортория Кіцманського району на лебединому озері.
Нагадаємо, у Чорториї десятки лебедів загинули від пташиного грипу: оголошено карантин (ВІДЕО)
Як повідомив Олександр Александрюк, на сьогодні загинуло вже 25 птахів. Було відібрано патматеріал, здійснено розтин трупів загиблої птиці та встановлено підозру на захворюваність лебедів на пташиний грип.
«Впродовж доби за результатами досліджень Київського науково-дослідного інституту підтверджено наявність пташиного грипу штаму H5.Наразі трупи всіх загиблих птахів спалено, проведено дезінфекцію місць, де вони знаходились. За підсумками проведеного засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії в Кіцманському районі визначено карантинну зону – це безпосередньо зона озера, де знаходяться лебеді, та зони захисту та спостереження», - зазначив посадовець.
В трикілометровій зоні захисту – селі Чортория Кіцманського району та в місті Вашківці Вижницького району – нині працюють дві мобільні групи, які проводять роз’яснювальну роботу серед населення та клінічний огляд птиці.
Олексій Гайдай поінформував, що в селі Чортория зареєстровано надзвичайну ситуацію , пов’язану з епізоотією. За його словами, сьогодні за підсумками засідання Державної протиепізоотичної комісії розроблено низку заходів для реагування на подію: постійний моніторинг ситуації, проведення роз’яснювальної роботи серед населення, виявлення падежу птиці в сільських населених пунктах, лісових масивах, на полях, городах, в зоні спостереження та нагляду.
У свою чергу Наталія Гопко закликала буковинців у випадку виявлення можливого падежу птиці в домогосподарствах повідомляти місцеву владу та місцеві управління Держпродспоживслужби, аби представники ветеринарної медицини, дотримуючись правил особистої безпеки, могли транспортувати загиблу птицю до лабораторій.
Стосовно можливої небезпеки для людей, всі випадки інфікування людей вірусом пташиного грипу відбувалися лише при щільному контакті з хворою чи загиблою птицею. «Тому важливим є дотримання правил особистої безпеки (засоби індивідуального захисту) при контакті з можливо хворою або загиблою птицею», - наголосила посадовець.
В рамках епіднагляду за грипом всі необхідні заходи задля попередження його поширення та дотримання безпеки людей в області дотримуються. Наразі очікуються остаточні результати лабораторних досліджень.
На сьогодні на озері в Чорториї перебувають орієнтовно 150 птахів. При в’їзді до озера встановлено поліцейський блок-пост, відвідування буковинцями та мешканцями сусідніх сіл лебединого озера заборонено.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами