Із грудня минулого року в Чернівцях діє книжковий клуб «Пере(ПРО)читання», долучитися до якого можуть всі охочі, пише Медіа агентство АСС. Його засновницею є магістрантка філологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, PR-менеджерка «Видавництва 21» Марина Горбатюк.
Основний акцент діяльності клубу – на перепрочитанні української та зарубіжної класики, а також творів сучасної літератури.
«Для мене це не лише читацький клуб, куди можна прийти і поговорити про літературу. Це більше. Марина вчить нас читати між рядків. Знаходити закодоване в тексті і тлумачити. І навіть не важливо, чи автор закладав цю інформацію чи ми вже її домислюємо самі. Це вміння шукати, думати, забарвлювати, разом розкодовувати тексти. У нашому клубі модераторка ніколи не зупиняє спікера. Тому виговоритись не боїться і не соромиться ніхто, а у процесі якраз і народжується істина. Я як автор-початківець ціную навик уміти читати між рядків. І бути в осередку обізнаних інтелектуалів це як піднесення», - каже учасник клубу Вячеслав Сарафінчан.
Отримуйте новини в Telegram
Перше засідання клубу відвідало 7 людей. Сьогодні постійними учасниками зустрічей є близько 20 осіб. Серед них – студенти, журналісти, бібліотекарі, громадські та культурні діячі.
«Знаєте, інколи бувають події, які з тобою в резонансі. Років 5 тому я прочитала футуристичний роман Ярослава Мельника «Маша або постфашизм». Твір неординарний і дуже вразив мене, мені надзвичайно хотілось з кимось обговорити його. Проте в моєму найближчому оточенні його ніхто не читав, а порадити його нікому зі знайомих я не могла, оскільки текст дуже специфічний і викликає різні реакції. І яким ж було моє здивування, коли я випадково дізналась, що Марина Горбатюк створює клуб і якраз одним із перших творів для обговорення був саме текст «Маша і постфашизм». Мені дуже подобається бути учасницею клубу, оскільки така спільнота сприяє знайомству з новими цікавими творами та авторами, яких я мабуть ніколи би не почала читати. А ще обговорення сприяють більш глибинному проникненню в суть написаного, в осмислення історичного та просторового контексту, політичної ситуації, впливу особистого досвіду автора на долю його персонажів, навчає не довіряти автору і вирізняти фейки. Погодьтесь, сьогодні це ще й як актуально», - ділиться враження учасниця клубу Міла Осачук.
За її словами, клуб «ПереПРОчитання» в переліку найвагоміших культурних подій міста останнього року.
На таких зібрання перечитували Домонтовича, розбирали Хвильового, сперечались про «Дім на горі» Шевчука чи заглиблювались в особисту трагедію Липинського, зображену у «Забутті» Тані Малярчук.
«Упродовж року відбулося 15 засідань, зокрема позачергові та виїздні зібрання, тренінги. Основний акцент діяльності клубу на перепрочитанні української та зарубіжної класики, а також творів сучасної літератури. Учасники вчаться аналізувати твори, враховуючи суспільно-історичні обставини, роль автора/оповідача, жанрові особливості, застосовують різні методи літературознавчих досліджень. Під час зустрічей вже обговорювали романи «Маша, або Постфашизм» Я. Мельника, «Записки кирпатого Мефістофеля» В. Винниченка, «W» І. Штікса, «Невеличка драма» В. Підмогильного, «1984» Дж. Орвелла, «Парфуми» П. Зюскінда, «Сторонній» А. Камю тощо», - розповідає Марина Горбатюк.
Клуб існує на демократичних засадах, шляхом голосування учасники обирають наступний твір, дотримуючись черговості – один український, один іноземний.
Зустрічі відбуваються в Чернівецькій обласній бібліотеці за адресою: вул. О. Кобилянської, 47.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами