Вважається, що це була перша людська культура, яка розвинула великі поселення - зародкові міста з населенням до тисячі осіб. Наразі виявлено близько 30 поселень, і археологи очікують знайти щонайменше ще 30.
Хоча два з цих місць були розкопані ще у 1990-х роках, ніхто на той момент не усвідомлював, що вони представляють велику та раніше невідому стародавню цивілізацію.
Цивілізація, нині відома як культура Таш Тепелер (буквально «Кам'яні кургани»), також, схоже, мала певну систему вірувань, зосереджену на родючості.
Вона більш ніж удвічі старша за Стародавній Єгипет чи навіть Стоунхендж і майже вп'ятеро старша за класичну Грецію.
Отримуйте новини в TelegramЦе найстаріша справді соціально складна людська культура, яку коли-небудь було виявлено. Також, це найдавніший відомий приклад монументальної архітектури та великих поселень в історії людства. Вона відображає крихкість таких культур, адже, попри те, що проіснувала до 1500 років, вона занепала та зникла безслідно, аж до її нещодавнього повторного відкриття.
Поточні дослідження використовують досвід та ресурси 33 академічних установ Туреччини та всього світу. Окрім турецьких археологів, до дослідження залучені британські, німецькі та японські науковці, а китайські науковці допомагатимуть з цього літа.
Фото: Go Türkiye
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами