Для соціальної столярної майстерні украй потрібні інструменти. Адже колишні безхатченки, які стоять на обліку в ГО «Народна допомога», можуть і хочуть самостійно заробляти собі на життя. Їм лише в цьому треба трохи допомогти, розповіли гості програми «Суть Речей», представники ГО «Народна допомога» Іван Ковалишин та Анастасія Берідзе.
Іван Ковалишин: Це спільна ідея. Один з напрямків, який більш-менш удався, це у нас є робота з деревом, невеличка столярна майстерня. Наразі зайняті там двоє чоловік. Ми плануємо кількість робочих місць збільшити до п’яти. Це спеціалізація зараз на виготовлення таких індивідуальних речей, ми виготовили ряд світильників, які досить популярні. Зараз ми з Настею плануємо ще одну річ. Це з переселенцями пов`язано. Столярна майстерня орієнтована на бездомних людей.
Читайте ще: Шкода викинути. 50% одягу з благодійних контейнерів не придатні для носіння
Людмила Григорчук: Є кому їх вчити?
Іван Ковалишин: І є, і ні. Ми пробували вже з двома людьми, вони починали цю справу. Можливо це і плюс. Ці двоє чоловіків побачили, що вони можуть заробляти на життя таким чином, і вони пішли самостійно в життя, роблять подібні речі окремо.
Людмила Григорчук: Тобто ви даєте бездомним приміщення, матеріали, з них - тільки робота, праця і талант, який вони мають розвинути. Ви маєте інструмент?
Анастасія Берідзе: З інструментом трохи проблеми. Така річ, як виготовлення крафту, воно вимагає певного обладнання. Одна з цілей - це шукати якісь можливості фінансування, щоб зробити більш професійно, придбати обладнання, бо все робиться "на колінках", найпростішими інструментами. Це одне з наших завдань - шукати фінансування для майстерні «Папа Карло», щоб її розвивати. З одного боку, там можуть працювати люди, яким потрібна робота, з іншого боку - це що робиться, користується попитом, воно гарне, воно незвичне, і ми бачимо гарну реакцію людей на ці вироби. Вони були зацікавлені, щоб придбати це додому. Розумієш, що купляєш цю лампу і вона ще має соціальну цінність, що її виготовили люди, які були у вразливому стані, для людей це важливо. Хотів щось купити, витрачаєш ті самі кошти, що запланував, але одночасно, робиш добру справу. І це важливо. Цей меседж ми би хотіли суспільству транслювати.
Цікаво: 24-25 грудня — у Чернівцях «Зимовий Фортель»
Іван Ковалишин: Це звучить як соціальний бізнес, але насправді це створення тих же самих транзитних місць, робота для колишніх бездомних. Вони можуть щось нове навчитися і потім заробляти в цьому самому напрямку.
Людмила Григорчук: Ці вироби де ви реалізуєте?
Іван Ковалишин: Ми їх реалізовували на ярмарках, в мережі Інтернет. У нас сторінка у Фейсбуці. Там можна побачити вже наші вироби.
Людмила Григорчук: Магазинчик не думали організувати?
Іван Ковалишин: Ми активно цю тему обговорюємо. Ми хочемо перейти від елементу роботи на колінах. Ми не маємо інструменту, не маємо донора, не можемо купити цей інструмент. Шукаємо шляхи, щоб знайти донора, який би нам закупив таке обладнання і ми би запустили це як виробничу лінію. Щоб це було подібне на підприємство.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами