11 грудня у Чернівцях відбувся І Форум депутатів місцевих рад Чернівецької області. Захід зібрав депутатів рад всіх рівнів з всього регіону, обраних від політичної сили «Європейська солідарність», пише Медіа агентство АСС.
Обранці громади обговорювали сучасну політичну ситуацію в Україні, Чернівцях та області, а також окреслювали стратегічні цілі, необхідні для розвитку Буковини та держави загалом.
Форум відкрив Михайло Павлюк, в.о. голови Чернівецької територіальної організації політичної партії «Європейська солідарність», який зазначив, що безсумнівно це був складний та водночас плідний рік для усіх депутатів.
«Цими днями якраз завершується перший рік нашої депутатської каденції. Це був час випробувань, адже після виборів президента України у 2019 році, наша партія стала опозиційно налаштованою. Але не зважаючи на це, надалі ми повинні плідно та неухильно працювати в колективах та установах, щоб захищати інтереси нашого суспільства та бачення того, як люди хочуть жити у кожній громаді Чернівецької області. Ми повинні не боятися, що кожен з нас зараз творить історію Буковини, адже об’єднуємо навколо цінностей та ідеалів. Повинні бути готовими захищати себе, команду та наших громадян. Адже саме тому, «постмайданна» команда «Європейської солідарності» у 2014 році взяла на себе відповідальність за захист громадян, і сьогодні, у 2021 році, ми цю відповідальність не розміняємо», - наголосив Михайло Павлюк.
За словами голови фракції політичної партії «Європейська солідарність» у Чернівецькій міській раді Сергія Бостана, саме зараз, як ніколи кожен з нас повинен бути на сторожі демократичних цінностей у своїй громаді, місті та селі.
«Наша партія за розвиток громади, за розв'язання проблем чернівчан, за залучення інвестицій та потенціалу, який є у нашої громади. Ми за якісні послуги в сфері охорони здоров’я, освіти, комунальних послуг. Саме тому ми чекаємо, що вже найближчим часом наша область отримає сучасну інфраструктуру, нові публічні та громадські простори, оновлений громадський транспорт, сучасні та якісні послуги у сферах освіти та охорони здоров’я», - зазначив Сергій Бостан.
Отримуйте новини в Telegram
Як зауважила Лариса Коврик-Токар, депутатка Глибоцької селищної ради, буковинці повинні бачити і відчувати, що місто та область розвиваються і стають комфортнішими. Але якщо громадяни і надалі думатимуть, що за них все робитимуть, то рівень комфорту на Буковині залишатиметься на низькому рівні.
«Елемент комфорту складається з багатьох частин: туристичної привабливості, наявності громадських просторів, місць дозвілля, роботи міського транспорту та комунальних підприємств. Якщо кожен з нас буде долучатися до покращення рівня нашого ж комфорту, то, ймовірно, це буде краще працювати. Місцева влада повинна почути громадян, а вони в свою чергу повинні наштовхувати владу та долучатись до певних дій з розвитку громади. Ми повинні відійти від стереотипу, що хтось подумає, нам нададуть готове рішення і ми виконуватимемо це. Для покращення рівня комфорту повинен працювати абсолютно кожен, адже ми не повинні думати, що за нас хтось щось зробить», - наголосила депутатка.
Окрім місцевої проблематики, обговорювали депутати й війну на Сході України та анексію Криму. Ситуація на кордонах нашої країни зараз вкрай серйозна, і вона неабияк впливає на формування чіткого плану розвитку як країни, так і громад.
«Починаючи з 2018-2019 років в українській армії розпочався регрес. Це пояснюється тим, що почали повертатися радянські офіцери, їх не багато, але все ж вони є, і вони повертають разом із собою неправильні та непотрібні речі, яких не повинно бути під час війни.
На мою думку, для закінчення російсько-української війни, перш за все повинна бути чітка позиція. Президента обрали люди, і ким би він не був, він повинен розуміти, що він є лідер, і що він відповідає за свої вчинки. Чи призведе позиція «домовлятися» до закінчення війни? Адже ми говоримо саме про її закінчення, а не перемогу. Так, це може призвести, але ми втратимо назавжди Крим та два регіони, тому що вони будуть жити за зовсім іншим законодавством», - розповів старший лейтенант, ветеран російсько-української війни, Андрій Підлісний.
«Перший рік каденції завершився і попереду дуже багато років важливих рішень та важкої праці. Наша держава може стати сильною лише тоді, коли є спільнота та політична сила, яка гуртує всіх громадян, які люблять та вірять у свою країну, які чесні та відкриті стосовно самих себе та своєї держави, незалежно від того, у якому куточку світу вони зараз знаходяться.
Головним «меседжем» для кожного українця має бути прагнення до щоденної перемоги, в кожній справі, якою вони займаються. Адже, якщо ми не прагнемо перемогти, то для чого ми все це робимо?», - наголосив Сергій Костинський, член Центральної Ради політичної партії «Європейська Солідарність».
Дивіться нас на YouTube
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами