Вже третій рік поспіль афганці Буковини збираються разом, аби не лише згадати своїх бойових побратимів та надважкі випробування афганської війни, але й поспівати пісень, наповнених духом братерства, молодості та жалю за загиблими друзями.
"Цьогоріч маємо ювілейну дату, концерт присвячений до 30-ліття початку виведення військ з Афганістану. Для нас, учасників цієї війни, це дуже визначна дата. Окрім того, важливо знати, що відбувалося тоді, і молодому поколінню" - розповів журналістам Інформаційного агентства АСС, Георгій Козьма, організатор концерту.
Афганці кажуть, для них такі зустрічі - справжнє свято. На сцені філармонії звучали авторські пісні про службу, відданість і мир. Ветерани згадують, найважче тоді у Афганістані було не те, що води не було, ні спека, ні важкі будні солдата. Найважче - це втрачати друзів.
"До поранень, контузій і смертей ми так і не могли звикнути" - підсумовують ветерани.
"У 90-х роках нас звинувачували у тому, що ми служили не на своїй війні, що нас туди ніхто не посилав. А ми виконували бойове завдання, тоді ніхто не піддавав сумніву накази командира. Тепер знову ці сльози, страждання та горе повернулося у війні на сході. Тепер образам немає місця, адже дуже багато афганців служать на Донбасі " - згадують ветерани афганської війни Ярослав Семенюк і Михайло Коломієць.
Ілля Горбатюк, голова Чернівецької міської організації спілки ветеранів Афганістану підсумував:
"Зараз афганцям живеться нелегко, як і всім. По-перше, бракує путівок для реабілітації та оздоровлення. Адже старі рани дають про себе знати саме зараз. По-друге - житло. Ми вже багато років намагаємося вибити житло для наших ветеранів, інвалідів війни. І тільки минулого року питання зрушилося з місця, коли ми почали співпрацювати з міською владою. Наразі 8 квартир ми передали учасникам бойових дій і сподіваюся, що ще 8 квартир вдасться передати у наступному році" - зазначив Ілля Горбатюк.
Читати ще: У Чернівцях вшанували пам'ять учасників бойових дій на території інших держав
Довідково: Українські добровольці брали участь у війнах на території колишньої Югославії, в Придністров’ї, Абхазії та Чечні. Але найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан, яка тривала 10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989. Кожен четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, – наші співвітчизники, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, – українець. Зараз в Україні – майже 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько восьми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч мають інвалідність.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами