Афганістан - це біль, це сльози матерів. Щороку 15 лютого, у Чернівцях, біля пам'ятника воїнам-афганцям збираються небайдужі аби вшанувати пам'ять загиблих
Щойно на проспекті Незалежності розпочався молебінь. Люди принесли багато квітів, традиційно, афганці покладуть до підніжжя пам'ятника ялиновий вінок.
Читати ще: У пам`ять про воїнів-афганців відкрили монумент Слави
За даними Міністерства оборони України, з 1992 року в міжнародних миротворчих операціях взяли участь майже 40 тисяч військовослужбовців.
Є і більш старше покоління українського бойового резерву, що налічує майже 330 тис. чоловік.
Велику частину цього резерву складають ветерани війни в Афганістані. Окремий, найстаріший ешелон ветеранів бойових дій – військові фахівці з досвідом ведення операцій у В’єтнамі, Сирії, Анголі, Мозамбіку та Єгипті. У додаток до цих категорій ветеранів йде контингент українських добровольців, які брали участь у війнах на території колишньої Югославії, в Придністров’ї, Абхазії та Чечні. Але найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан, яка тривала 10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989.
Кожен четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, – наші співвітчизники, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, – українець. Зараз в Україні – майже 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько восьми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч мають інвалідність.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами