Про дні Європейської спадщини, які тривають у Чернівцях в програмі "Суть Речей" на Радіо "Станція" розповіла Тетяна Лебухорська, заступник голови "Буковинської агенції регіонального розвитку"
Людмила Григорчук: Дні європейської спадщини. Розкажіть, що це за свято, пані Тетяно.
Тетяна Лебухорська: Коли ми говоримо про туризм і особливо про туризм в Чернівцях, то ми всі думаємо, що ми такі унікальні, такі класні, наше місто таке ледь не єдине на планеті, яке має декілька крутих туристичних об’єктів архітектурної спадщини і всі туристи просто зобов’язані приїхати в Чернівці і на них подивитися, але варто розуміти, що ми не такі вже і унікальні. Є такі міста, яким більше ніж 600 років, де більше пам’яток, ніж у Чернівцях. І місту варто задуматися над тим, чи створюємо ми сучасний продукт, який був би цікавий для гостей і для мешканців. І саме громадський простір є частиною того продукту, який був би цікавим для туристів. Турист сьогодні вибагливий. Він не хоче просто подивитися, він хоче щось відчути, або побачити щось інше, чого немає більш ніде. В цьому плані Чернівці трохи відстають, оскільки не продукуємо нового продукту, але повертаючись до днів Європейської спадщини. Ми звикли, що екскурсії в містах – це для туристів. От вони приїдуть і ми їм щось розкажемо.
А дні європейської спадщини покликані саме мешканцям міста відкрити або ті об’єкти, які традиційно є закритими, або показати об’єкти з іншого боку, з незвичайної сторони. Вони є тематичними , це загально європейське свято і тематикою цього року в Україні є сади і парки. Це цікава тема, яка нас трохи збентежила, бо ми подумали, що ми такого можемо показати в Чернівцях? Але виявилося, що у нас є що показати, але довелося трохи попрацювати і подумати над цією темою. Ще скажу, що дуже важлива умова проведення цих днів, що це безкоштовний доступ до всіх заходів, які відбуваються. Не може бути платних заходів і максимальне залучення людей-волонтерів до організації цих заходів. Але на них варто зареєструватися, бо якщо буде велика кількість людей, то екскурсовод не може працювати одночасно з сотнями людей, то ми будемо віддавати перевагу зареєстрованим людям.
Перша екскурсія у нас буде в Ботанічний сад, Екскурсія "Оаза краси та гармонії", а друга екскурсія "Слов’янський код Буковини". Я не розкажу про що вона, але це дуже цікава ідея і мені дуже цікаво, як екскурсовод подасть цю інформацію, вона буде пов’язана з деревами, яких є багато в Чернівцях, і яких можна назвати символами, але не в контексті букових дерев і не в контексті Буковини. Це два заходи на суботу запланували.
У неділю більше заходів. У нас буде велоекскурсія «Столітні дуби Буковини», вона буде виходити за межі міста і маємо на 12 годину екскурсію "Фольксгартен: погляд крізь роки" чи народний сад. Це парк культури та відпочинку імені Шевченка, але насправді це найстаріший парк Чернівців, і що дуже важливо, цей парк був закладений ландшафтним дизайнером і планувався ландшафтним дизайнером. Зараз, мені здається, у наших парках немає ландшафтного дизайнера, а більш ніж 100 років тому до цього підходили серйозніше, виваженіше. Тому прошу дізнатися, як виглядав парк 100 рокі втому. Ми, коли готували листівки-запрошення, то ми знайшли фото цього народного саду, по яких навіть неможливо впізнати з першого погляду, що це те, що зараз ми називаємо паром Шевченка.
І ще маємо грандіозну задумку, провести концерт класичної музики в парку Буковинських митрополитів, маємо трохи проблем технічних, ми не певні, що якщо концерт не відбудеться саме в парку за Резиденцією, то ми зробимо це в парку перед Резиденцією, але концерт буде обов’язково. Сподіваюся, що всі технічні бар’єри, які зараз є на шляху до цього, будуть подолані. Концерт, до речі, не потребує реєстрації, можна на нього просто прийти.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами