У соцмережах городяни цікавляться, куди зникають люки з чернівецьких вулиць, особливо під час ремонту дорожнього полотна, і дорікають: чи не забирає їх собі якийсь чиновник на дачу? Зокрема, подібні суперечки з'явились після ремонту тротуарів на вулиці Франка, де, на думку чернівчан, були старі австрійські люки.
Насправді після демонтажу усі люки передають на зберігання до МіськШЕПу. А далі їх або віддають власнику, або ж ремонтують і повторно встановлюють, розповів керівник підприємства, пише Медіа агентство АСС.
«Нам привозять люки по акту на збереження. Якщо це власність, наприклад, Водоканалу – віддаємо їм. Якщо це зі зливових мереж – то залишаємо собі, бо це наші. Оцінюємо їхній стан. Зламане відновлюємо, чистимо або списуємо, якщо ремонту не підлягає. Говорити про австрійські люки не доводиться. От у нас зараз є 4 люки орієнтовно того періоду, але тільки на одному напис німецькою. Тому стверджувати на 100% про їхню цінність і автентику не можна. Ось ці всі люки у нас на території, а не у когось на дачі», - каже Володимир Урсулян, керівник Чернівецького МіськШЕПу.
Старі відремонтовані люки будуть встановлювати у старій частині міста, нові - у новій.
Отримуйте новини в Telegram
Крадіжок люків дуже поменшало. За словами керівника МіськШЕПу, поліція більше карає власників пунктів металобрухту, аби ті не приймали саме такий крадений товар.
Щодо антивандальних заходів, то там, де можливо, металеві люки замінюють на пластикові.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами