2021 рік має усі можливості запам'ятатись буковинцям не лише коронавірусом, політичними суперечками, скандалами, трагічними ДТП та іншими сумними новинами. Хоч ми й не можемо дати йому титул «Рік відкриттів», проте більше десятка вагомих досягнень у цій сфері ми таки нарахували.
Отримуйте новини в Telegram
Журналісти Медіа агентства АСС склали для читачів список ТОП відкриттів 2021 року у Чернівцях та області. Отже, розпочнемо з січня. Саме тоді у Чернівецькій обласній клінічній лікарні відкрили нове відділення - неврологічне.
У Чернівецькій обласній лікарні відкрили нове відділення
Неврологічне відділення перевели з обласної психіатричної лікарні. Неврологічний підрозділ обласної лікарні розрахований на 30 ліжок. Тут облаштовані необхідні умови для роботи медичних працівників та перебування пацієнтів.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
Перенесемось у травень 2021 року. Наприкінці цього місяця у Чернівцях відкрили підрозділ Державного бюро розслідувань. У такий спосіб керівництво ДБР вирішило стати ближче до контрабанди та хабарників, адже раніше на розслідування злочинів на території Чернівецької області правоохоронці ДБР приїжджали з Хмельницького.
Ближче до контрабанди та хабарників: у Чернівцях відкрили підрозділ ДБР
За словами директора Територіального управління ДБР, розташованого у м. Хмельницький, Владислава Васильєва, Чернівецька область – це прикордонний регіон, де спостерігається активність протиправної діяльності на кордоні.
Більшість справ на Буковині, за словами директора ТУ ДБР, стосується отримання хабарів прикордонниками.
Розташовувалися відділи у Чернівцях на вул. Кравса Антона, 1 (у минулому – вул. Паризької комуни), у приміщенні колишнього комунального підприємства «Кіновідеопрокат». Будівлі ДБР передала Чернівецька обласна рада.
Медіа агентство АСС є в Instagram
У червні 2021 року під час святкування 80-річчя Івана Миколайчука у Чернівцях відкрили культурно-мистецький центр його імені.
У Чернівцях відкрили культурно-мистецький центр Івана Миколайчука (ФОТОРЕПОРТАЖ)
«Після відкриття кожен чернівчанин зможе сюди приходити зі своїми ідеями, з планами реалізації цих ідей для співтворчості. Тому що з одного боку, наша місія полягає в тому, щоб створити тут той майданчик, який буде комфортним для творчості, для реалізації культурно-мистецьких проєктів тощо. Також ми будемо організовувати якісь події, які будуть в наших силах. Крім того, ми матимемо таку цікаву опцію, як кіношкола для дітей та підлітків», - розповів керівник центру Іван Бутняк.
Дивіться нас на YouTube
Найбільше відкриттів відбулись на Буковині у серпні. Серед них одне з найвідоміших у Чернівцях - оновлений сквер навпроти Чернівецького університету та не менш відомий та скандальний флагшток. Також на останній місяць літа припало відкриття нового туристичного маршруту уздовж Дністра.
У Чернівцях завершили оновлення скверу біля ЧНУ (ФОТОРЕПОРТАЖ)
До відновлення скверу долучилися 5 будівельних компаній, які відраховували по 1% від вартості зданого в експлуатацію житла.
Роботи тривали близько трьох місяців і виконали їх приблизно за 4 мільйони гривень, які виділили меценати.
Сквер осучаснили, старе асфальтне покриття замінили на тротуарну плитку. Також упорядкували зелені насадження: замість пнів та аварійних дерев висадили 12 кулеподібних ясенів, 6 кленолистих платанів, а також 31 тую. Засіяли газон й збільшили зелену зону шляхом зменшення дороги під Попівським будинком.
У Чернівцях підняли найвищий синьо-жовтий прапор (ФОТОРЕПОРТАЖ)
У Чернівцях на 50-метровому флагштоку замайорів жовто-блакитний стяг. Його урочисто підняли 23 серпня, у День державного прапора України, пише ІА АСС. Дійство супроводжував оркестр під керівництвом диригента – заслуженого працівника культури України Георгія Новаковського.
Такі ж флагштоки паралельно звели у ще сімнадцяти містах України.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
Новий туристичний маршрут уздовж Дністра відкрили на Буковині
Екскурсійний маршрут «Тече Дністер з минулого в майбутнє» охоплює найцікавіші об'єкти Кадубовецької територіальної громади.
«Новий екскурсійний маршрут побудований таким чином, щоб туристи побачили різнопланові об'єкти. Тут є і природні краєвиди, і історичні місця, і релігійні споруди. Також маршрут передбачає дегустацію місцевої крафтової продукції та майстер-класи. Зокрема, йдеться про унікальну традицію вінкоплетіння, яка збережена у селі Хрещатик», - розповіла Оксана Лелюк, голова ГО «Палітра Буковини» Оксана Лелюк
Також наприкінці серпня стало відомо, що в Чернівцях відкриють проєкт з доповненою реальністю. Експозицію, присвячену першому локальному фестивалю «Червона рута-1989» встановили у вересні 2021 року. Розташували проєкт у парку «Жовтневий».
У Чернівцях вперше запустять експозицію з доповненою реальністю
Колись у 1989 році у Чернівцях відбувся фестиваль «Червона рута», який дав поштовх українським музикантам та дозволив їм вийти з тіні андеграунду.
«Квітка надії» — це перша в Україні виставка під відкритим небом з елементами доповненої реальності (AR). По місту розташували мапи з елементами AR в дотичних до подій фестивалю 1989 року локаціях. Вони ведуть до парку, де розмістилася експозиція прихованих історій про «Червону руту 1989». Фінальною точкою маршруту стала маловідома 3-я локація фестивалю 1989 року — галявина у парку «Жовтневий», де розміщувалася сцена української співаної поезії — кобзарства. Проєкт реалізували у КП «Парк Жовтневий» у партнерстві з ГО «Культурна платформа Закарпаття» та за підтримки Українського культурного фонду.
Будівництво тривалістю ... у 10 років. Вересень 2021 року став фінальною крапкою в історії одного з довгобудів Буковини. Так у селі Опришени на Буковині відкрили дитячий садочок, який почали зводити ще в 2011 році.
На Буковині відкрили дитячий садок, який будували 10 років
Приміщення дитячого садка має унікальне внутрішнє оформлення. Усі 20 кімнат закладу прикрашені ексклюзивними малюнками. Над ними працював художник Юрій Телегуз та його учні. Будівля також є інклюзивною, тут облаштували пандуси, ліфт та спеціальну вбиральню для діток з інвалідністю.
У Чернівецькому музеї просто неба у жовтні 2021 року вперше за 35 років існування відкрили дві нові експозиційні зони - гуцульська та хату Підгір’я.
Танці і частування: у музеї просто неба в Чернівцях відкрили дві нові хати (ФОТО)
35 років тому Чернівецький обласний музей народної архітектури та побуту вперше відкрив свої двері для відвідувачів.
Два автентичні експонати, які розташували на території музею, відшукали у селах Буковини та розібраними привезли до скансену. Майстри відновили будинки та відтворили у них інтер’єр сторічної давнини.
Наприкінці листопада 2021 року у Чернівцях відбулось довгоочікуване відкриття Меморіалу Героям Небесної Сотні.
Меморіал Героям Небесної Сотні відкрили у Чернівцях (ВІДЕО)
На окремих триметрових бетонних стендах вигравіювали портрети Героїв – Олександра Щербанюка та Василя Аксенина.
Під час урочистостей були присутні родини загиблих Героїв, ветерани АТО, волонтери, чиновники та духовенство, котре після спільного молебню освятило пам’ятні знаки. Квіти до підніжжя стели поклали рідні, військові, громадські діячі та небайдужі городяни. А студенти показали мініспектакль про Революцію Гідності. Цей Меморіал споруджували три роки і витратили понад 3 мільйони гривень.
Відкриття продовжувались. Так, у грудні 2021 року у Чернівцях в мікрорайоні Гравітон встановили бювет, з якого містяни можуть безплатно набирати питну воду.
Безкоштовна вода для чернівчан: в мікрорайоні Гравітон відкрили бювет (ФОТО)
Будівництво бювету розпочалось ще у 2020 році. Поки що воду з бювету одночасно можуть набирати 3 людей, інших 4 подачі води відкриватимуть за потреби.
Бювет працює з 8:00 до 22:00. Зокрема, лабораторія «Чернівціводоканалу» видала сертифікат якості цієї води.
Читайте також всі новини Чернівців.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами