Троє студентів-українців з України, Польщі та Німеччини спостерігали, як працюють у Чернівцях депутати
На днях в українському парламенті стартувала Міжнародна акція «Українськам політика та ЗМІ очима молоді», що залучила українську молодь, яка мешкає в Україні та за кордоном, до громадського і суспільно-політичного життя держави. У рамках цієї акції депутат Верховної Ради України Григорій Тіміш разом із трьома студентами-стажерами на вихідних відвідав Глибоччину.
Учасники проекту розповіли про враження від участі в проекті журналістам Інформаційного агентства АСС. Студенти побачили роботу народного депутата, відвідали парламент. Крім того, молодим людям провели екскурсії Буковиною. Усі вони вперше побачили Чернівецьку область.
Аліна Саєнко, студентка, яка навчається на соціолога в Німеччині: «У проекті взяли участь приїхали 40 учасників – 10 із них з України, це найактивніші громадські діячі, решту – це українська діаспора, з усіх країн, крім Африки. 10 депутатів-мажоритарників виявили бажання взяти участь у цьому заході, кожен отримав свою групу, і всі учасники роз’їхались різними куточками України на округи, щоб побачити вже детальніше, як проходить праця народного депутата на своєму окрузі виборців. Я, Едуард та Роман співпрацюємо із народним депутатом Григорієм Тімішем. Вже третій день нашого стажування, програма насичена, дуже багато вражень. Коли побачила, що він присутній часто на сесійних слуханнях і на окрузі, і що люди його знають, для мене це послужило приємним прикладом, цього я не очікувала."
Олександр Руснак, помічник-консультант народного депутата Григорія Тіміша: «Нам вдалось провести насичену екскурсійну програму, щоб студенти ознайомились з історією цього краю. Зокрема, корисним було відвідування музею буковинської діаспори. Тобто, вони почули , які колись були проблеми в людей, що змушувало їх емігрувати за кордон. І, можливо, десь це нагадало їм власний досвід. Оскільки ,проблеми, які були в українському суспільстві сто років тому , у період бездержавності, нагадують і те, що ми маємо зараз.»
Читати ще: "Чернівецький політехнічний коледж допомагає АТО більше ніж всі інші заклади разом взяті"- В.Дорош
Студенти, які взяли участь у проекті, поділились із журналістами Інформаційного агентства АСС своїми думками про українську політику.
Едуард Романченко навчається у переміщеному унаслідок бойових дій виші Луганської області. Хлопець організував студентське самоврядування, та мріє стати дієвим парламентарем, впевнений, що знає, як цього досягнути:
"Коли ми потрапили на парламентські слухання з приводу молодіжної політики в умовах децентралізації.Я розумію, чому депутати виходять під час засідання, бо витримати цю атмосферу, коли сидить дуже багато людей, усі між собою гомонять, все ніби чути, але інформація сприймається дуже складно. Наприклад, у Верховній Раді є квота представництва жіночої половини. Але дуже хотілось би, щоб була б і квота активної молоді. І не завжди, коли ти активна молода людина, але не маєш повноважень, не можеш вказати на помилки депутату, чи міністру, чи іншим органам влади – зроби так або інакше.. ", - каже Едуард Романченко.
Українець Роман Корбут вивчає міжнародні економічні відносини у Варшаві. Живучи в Польщі, хлопець бере участь в політичному житті України, зокрема, він був спостерігачем на виборах та підтримував Революцію Гідності.
Роман вважає: українським державотворцям слід впевненіше іти до поставлених цілей.
"Про політиків польських різниця така, що там відчувається все ж таки більша цілеспрямованість. Польща, коли отримала незалежність, вирішила, що немає жодних цілей, крім ЄС та НАТО. А в мене складається враження, що в нас пілся Революції Гідності є такі коливання, туди чи сюди. Треба цілі ставити! І йти до них. Ми маємо прийти до ЄС, постукати в двері, відкрити їх і сказати: ви нас хочете чи не хочете, але ми до вас зайдемо» Отак Польща робила, вона, напевне, більше хотіли до ЄС, аніж Європейський союз", - зазначив Роман Корбут
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами