За словами Валерія Загалова, авіаційного механіка, у 1970 році на аеропорті почали будувати злітно-посадкову смугу з твердим покриттям. Вона мала довжину 1 500 метрів. Згодом її продовжували - зараз вона має довжину 2 118 метрів.
«У нас були літаки чеського виробництва - такий літак перевозив 4 пасажирів, кабіна у нього була приблизно як у машини «Волга». Найпрестижніший рейс був у Сімферополь», - розповів авіаційний механік.
Як додав заступник міського голови Ігор Крохмаль, після завершення збройної агресії, після нашої перемоги, робота аеропорту «Чернівці» ім. Леоніда Каденюка повноцінно відновиться з повною реконструкцію всього комплексу.
Нагадаємо, чи планують відновлення аеропорту у Чернівцях, розповів міський голова
Аеропорт у Чернівцях засновано у 1930-тих роках ХХ століття, коли Буковина була у складі королівської Румунії. 1930 року урядом Румунії було прийнято рішення про будівництво аеропорту у Чернівцях, яке здійснювалося при фінансовому сприянні міністерства промислової торгівлі, товариства «ARPA» румунської асоціації пропаганди авіації, префектури Чернівецького повіту та примарії Чернівців.
12 жовтня 1930 року в присутності примара міста Чернівці та численної громади міста відбулося урочисте закладення наріжного каменя в побудову Чернівецького аеропорту.
24 травня 1933 року король Румунії Кароль ІІ в присутності представників влади та великої кількості буковинців, урочисто відкрили аеропорт. Цей факт був відмічений газетами «GLASUL BUCOVINEI» № 4056 від 24 травня 1933 року та «CZERNOWITZER MORCENBLATT» № 4438 від 28 травня 1933 року.
1937 року газета «UNIVERSAL» писала, що аеропорт міста Чернівці є унікальною архітектурною спорудою свого часу і одним з найкращих аеропортів Східної Європи.
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами