У Чернівцях оголосили про старт конкурсу на розробку туристичного маршруту за романом Марії Матіос «Букова земля». Про це говорили під час засідання експертної групи конкурсу, пише ІА АСС.
Організатором конкурсу виступила Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека, до керівництва якої з цього приводу звернулася авторка роману Марія Матіос.
Як розповіла директорка бібліотеки Наталія Філяк, мета цього конкурсу – це посилення уваги до історії та культури Буковини, до природних туристичних атракцій краю, збереження традицій та звичаїв. Крім того, конкурс спонукатиме буковинців та всіх охочих до відкриття нових об’єктів історичної, природної, культурної спадщини, сприятиме розвитку туристичної галузі краю.
Завдання учасників конкурсу - розробити туристичний маршрут та текст екскурсійного супроводу для ознайомлення з об’єктами та пам’ятками, пов’язаними з основними історичними подіями та особистостями, про які розповідає у романі «Букова земля» Марія Матіос.
Конкурс розпочинається 15 лютого і триватиме до 27 вересня цього року. Він проводиться на базі обласної універсальної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка.
Участь у конкурсі можуть брати представники туристичних та громадських організацій, заклади культури, заклади освіти, студентська та учнівська молодь, краєзнавці, історики, екскурсоводи, культурологи, всі охочі. Участь у конкурсі може бути як індивідуальною, так і колективною.
Для того, щоб взяти участь у конкурсі, потрібно до 15 квітня потрібно електронну анкету, давши відповіді на запитання. Анкета 15 лютого буде розміщена на сайті бібліотеки.
Для всіх зареєстрованих учасників обласна бібліотека організує дводенне навчання. Дату цього тренінгу повідомлять пізніше. Орієнтовно це 19-20 березня. Тренінг проведуть дистанційно. Конкурсні матеріали прийматимуть до 18 години 20 серпня.
Як розповіли у бібліотеці, до проведення конкурсу долучилися незалежні експерти у сфері історії, культури, туризму, експерти з розробки туристичних путівників та створення туристичних фільмів.
Для визначення переможців конкурсу створюють робочу експертну групу з 11 осіб. Рішення прийматимуть на основі голосування.
«Як вказано в положенні, приймається рішення більшістю голосів, якщо ж голоси будуть поділені порівно, то більшу вагу буде мати голос організатора конкурсу», - зазначила Наталія Філяк.
З 1 по 20 вересня всі учасники конкурсу презентуватимуть свої туристичні маршрути. Експерти будуть їх оцінювати і 8 найкращих учасників отримають грошові нагороди. За 1 місце у конкурсі нагорода у 20 тисяч гривень, за 2 - 15 тисяч і за 3 - 10 тисяч гривень.
«Крім того, є заохочувальні призи від авторки роману Марії Матіос та видавництва АБАБАГАЛАМАГА. Перше місце - це 3-денна туристична поїздка до Відня, друге місце – 3-денне перебування у відпочинкових комплексах Чернівецької області, третє місце – триденний відпочинок у Яремчі. І трьом переможцям конкурсу видавництво АБАБАГАЛАМАГА в особі Іван Малковича дарує бібліотечки найкращих видань з автографами авторів», - розповіла Наталія Філяк.
Вона також додала, що два найкращих туристичних маршрути організатори запропонують органам місцевого самоврядування та підприємцям області для виготовлення розмітки та QR-кодів, видання рекламних матеріалів, публікації туристичних карт та створення двох короткометражних фільмів задля популяризації цих туристичних маршрутів.
Читайте наші новини в Instagram
Останній етап конкурсу та оголошення переможців відбудеться 27 вересня у День туризму. Переможців та учасників запросять до одного з відпочинкових комплексів Буковини, де і відбудеться нагородження.
Як додала літературознавиця та ведуча «букових читань» Інга Кейван, у цього конкурсу є декілька важливих функцій.
«Звісно, що насамперед він продовжує те, що починали «букові читання» - популяризацію якісного читання. Тому що кожен учасник цього конкурсу має прочитати «Букову землю», без цього ніяк. І якщо не декодувати на фаховому філологічному рівні, то принаймні розархівувати для себе «Букову землю» і знайти напрямки, з якими би хотілося пропрацювати. А тих напрямків там безліч.
Цей конкурс сприяє усталенню традицій культурного дозвілля, загалом популяризації інтелектуально-освітнього і концептуального туризму, якого у нас не так багато. У нас багато чудових природних атракцій. Сподіваюся ми їх збережемо і цей конкурс також їм сприятиме. Але туристам потрібні історії, як будь-якій людині. І от саме цей конкурс допомагає створити такі маршрути, на яких людям можна було б розповідати історії. Вони можуть бути різними, але все це буде пов’язане з «Буковою землею», тому що там багато історичних подій», - сказала Інга Кейван.
Крім того, вона вважає, що конкурс на розробку туристичного маршруту за романом «Букова земля» сприятиме покращенню інфраструктури.
Директор Чернівецького екскурсійного бюро Павло Колядинський зазначив, що проведення такого конкурсу - це чудова реклама для туризму.
«У Чернівецькій області, порівняно з Івано-Франківською, туризм значно гірше розвинутий. Як зазначив мій колега, у нас так склалося історично, не тільки тому що наша влада пасивна у цьому напрямку, а тому що коли ми були частиною Румунії, частиною Австрії, то наші Карпати були периферійні, нижчі ніж Карпати у Румунії. І тому тут туризм, порівняно з південною Буковиною, завжди розвивався менше, тут завжди рубали більше ліс. А Верховинський район – там була Польща, там побудували обсерваторію на Піп Івані і Яремче розвивається як туристичне місто. У Верховині – музей на музеї. Тому реклама нам потрібна. Хотілося б, щоб коли їдеш у південну Буковину, туристам розповідали про Васильків, українців, які там жили», - каже Павло Колядинський.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами