Захід проходив на території Буковинського центру культури і мистецтва. На ньому була присутня авторка роману «Букова земля» Марія Матіос, а український поет, директор відомого видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» Іван Малкович приєднався до заходу онлайн, повідомляє агентство новин АСС.
Нагадаємо, у лютому 2021 року в Чернівцях оголосили про старт конкурсу на розробку туристичного маршруту за романом Марії Матіос «Букова земля». Організатором конкурсу виступила Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека, до керівництва якої з цього приводу звернулася авторка роману Марія Матіос.
Як раніше розповіла ІА АСС директорка бібліотеки Наталія Філяк, мета цього конкурсу – це посилення уваги до історії та культури Буковини, до природних туристичних атракцій краю, збереження традицій та звичаїв. Крім того, конкурс сприятиме розвитку туристичної галузі краю.
Завдання учасників
Завдання учасників конкурсу було розробити туристичний маршрут та текст екскурсійного супроводу для ознайомлення з об’єктами та пам’ятками, пов’язаними з основними історичними подіями та особистостями, про які розповідає у романі «Букова земля» Марія Матіос.
Отримуйте новини в Telegram
До проведення конкурсу долучилися незалежні експерти у сфері історії, культури, туризму, експерти з розробки туристичних путівників та створення туристичних фільмів. Всі учасники конкурсу напередодні презентували свої туристичні маршрути. Експерти їх оцінювали. За 1 місце у конкурсі нагорода у 20 тисяч гривень, за 2 - 15 тисяч і за 3 - 10 тисяч гривень.
Відтак, сьогодні переможців конкурсу оголосили:
1 місце - Віктор Скрипник та Роман Гищук, автори проєкту «Плаями невідомої Букової землі». Працювала команда Чернівецького торговельно-економічного інституту Київського національного торговельно-економічного університету, Громадські організації «Гостинна Буковина» та «Чернівецька обласна Федерація спортивного туризму».
2 місце - Тамара Рудяга, екскурсовод з багаторічним стажем, авторка проєкту «Таємниці Букової землі: правдива бувальщина, примхи історії та дрібка побрехеньок».
3 місце - Валентина Лєснова, Ольга Забудкова, Світлана Негодяєва, автори проєкту «Межа/безмежжя. Від мосту до мосту». Команда Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами