У Чернівцях провели конкурс на кращий проєкт із реконструкції Центральної площі Чернівців, пише Медіа агентство АСС. Із 44 заявлених учасників на всеукраїнський конкурс подали свої доробки 24 творчі колективи. Перше місце виграли автори з Чернівців, Києва та Дніпра. Друге та третє місце зайняли колективи з Києва.
«Ми задоволені тим, як пройшов конкурс. Важливо, аби всі ми розуміли, що це конкурс, а не готовий проєкт. Після цього ми маємо пропрацювати всі деталі. Впродовж цього тижня ці всі 24 роботи будуть представлені широкому загалу для ознайомлення. Можна буде прийти у Культурно-мистецький центр ім. Миколайчука, оглянути і залишити відгуки з пропозиціями», - розповів Василь Зазуляк, заступник міського голови.
Отримуйте новини в Telegram
Згідно із проєктом, площа буде в одному рівні, пішохідною та інклюзивною без перешкод для пересування. Стіну, де зараз великий банер українського прапора, приберуть як символ радянської пропаганди. Попрацюють з озелененням – багато дерев приберуть, аби не закривати фасади, натомість організують зелені зони.
Площа має стати першою в Європі інтерактивною площею з освітньо-розважальними елементами. Її розширять елементами доповненої реальності.
«Хреста Пієти не буде, у нас не збереглось жодних креслень, а лише із фото робити копію – не автентично. Але є цікаве рішення: візуалізація через голограму на фонтані - проєкції знакових історичних об’єктів міста. Місце пам’яті заплановано за пам’ятником Шевченка, але для цього слід провести додатковий конкурс, більш творчий», - додав Василь Зазуляк.
«Ми проводили консультації, працювали із фокус-групами, враховували побажання мешканців. Все це лягло в основу роботи. Конкурс тривав 4 місяці. Із цікавого на площі буде арт-інсталяція з поєднанням живих рослин, об’ємних дзеркальних полігонів та медіа елементами. Також розроблять лазерний освітньо-розважальний простір для дітей», - прокоментував Дмитро Домітрюк, головний архітектор міста.
За словами чиновників, попереду довгий шлях проєктування, який триватиме весь рік. Найбільше часу та сил забере робота із мережами. Це і найбільш витратна частина кошторису. Змінювати площу планують чергами. Взятись за реконструкцію вдасться навесні 2024 року.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами