У Чернівцях на Соборній площі на десять днів відкрили виставку «Окупована спадщина», яка присвячена кам’яній вишиванці Нової Каховки, пише Медіа агентство АСС. Місцеві архітекторки та волонтери взялися відновлювати і популяризувати свою ексклюзивну спадщину – орнаментальні панно на будинках.
Отримуйте новини в Telegram
«Наше місто створене у 1950-х роках при будівництві Каховської ГЕС. Що може бути українського у місті, яке будували радянські комуністи? Та саме там є спадщина українських скульпторів, учнів розстріляного за націоналізм Михайла Бойчука. Зокрема, ми говоримо про такого митця як Григорій Довженко, який прикрасив 180 будівель у Новій Каховці та запатентував власний розчин міцної штукатурки. Так робили контрастні орнаментальні панно на кольорових фасадах. А це десь 1500 квадратних метрів панно.
Зараз 70% людей з Херсонщини виїхали в інші країни та регіони. А ми намагаємось принести шматочок домівки до них ближче. Ми твердо віримо, що Нова Каховка буде звільнена і ми всі повернемось додому», - розповіла Ліза Євсеєва, архітекторка та керівниця проєкту.
На Соборній площі студенти Львівського коледжу декоративного і ужиткового мистецтва ім. І. Труша показують як проводити різьблення у сирому тиньку за технікою Довженка.
Вперше цю виставку презентували у Львові. Далі вона помандрує містами України.
28 лютого Нова Каховка мала святкувати своє 70-річчя. У перший день повномасштабного вторгнення росії, 24 лютого, місто окупували російські військові.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами