У Чернівецькому художньому музеї відкрили виставку київського художника Андрія Жукова, пише Медіа агентство АСС. У Чернівцях митець мешкає уже кілька місяців і називає Буковину – «перлиною, котра загубилась у кишені України».
«Я хочу подякувати місту і городянам за теплий прийом, і за те, що в цьому місті отримав друге народження. Ніколи не забуду, що зробили люди для мене, Буковина довела свою гостинність. Присвячую цю виставку їй і життю. Щомиті я пам’ятаю, якою ціною дається кожен день, можливість бути собою, думати свою думку, бути українцем. Дякую героям, які боронять. І пам’ятаю тих, хто вже не повернеться, але завжди буде з нами. Важливо кожної миті творити і наближати перемогу», - розповів Андрій Жуков.
Отримуйте новини в Telegram
На виставці «Квінтесенція» представили 32 роботи, роботи найширшого діапазону за різні роки, є й експериментальні, є вже чернівецькі.
«Чернівці - це моя особиста арттерапія. Важко жити буденно, коли іде війна. Думки зі мною завжди. Це виснажує. Думаєш, мало зробив, якось себе підтягуєш. І з’являються яскраві кольори у полотнах «чернівецького» періоду. Місто надихає, штовхає до творчості. Я приїхав у чуже місто, але відчуття, ніби повернувся з тривалого відрядження додому», - каже митець.
Автор виставки навіть не знає, звідки береться натхнення: «це якась хімія у мозку, це закладені до народження образи чи набуті в процесі життя».
«Леонардо Да Вінчі казав: пліснява на стіні - це бруд, а художник там бачить батальну сцену. І це загадка, чому творча натура так реагує. Я маю роботу «ХХІ», це про 21 сторіччя, написана у 2017 році. Ці процеси жахливі уже почались тоді. Там людське переплетене з техногенним. Там дивиться духовність. Брудні ігри, небезпечні. Фатальна зневага до безпеки людей, які наче сплять. Це як маніфест. А тепер я розумію, що насправді це було про війну, як пророцтво», - поділився Андрій Жуков.
«Цікава подія, я сама для себе відкриваю цього художника. Роботи цілісні, високопрофесійні, відчувається високий зміст та насиченість філософськими темами. Автор добре засвоїв історію мистецтва і виробив власний стиль. Він використовує образи класичних персонажів у новому прочитанні, у цьому вічний зміст мистецтва. Воно не просто існує, а дає наснагу. Людям хочеться позитиву, і вони тягнуться до прекрасного», - каже Олена Гужва, старший науковий співробітник науково-експозиційного відділу образотворчого мистецтва.
Виставку зможуть відвідати всі охочі впродовж місяця.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами