У Чернівцях у художньому музеї до Дня рідної мови представили виставку творів чернівецького скульптора Володимира Гамаля. Експозиція налічує 21 роботу автора як з фондів музею, так і з приватної колекції автора, пише Медіа агентство АСС.
«Це керамічні рельєфи українських діячів, письменників. Є і 4 фото, на яких зображені монументальні роботи митця, аби повніше мати уявлення про творчу діяльність. Своїм обрамленням портрети нагадують ікони. А у сукупності – іконостас. Національний патріотичний іконостас українця. А у центрі – першопоказ нової роботи «Молитва за Україну». Ми всі повинні об’єднатись у спільній молитві за волю держави. Це жива легенда і геній серед нас», - зазначила Лариса Курущак, завідувач відділу Чернівецького обласного художнього музею.
Отримуйте новини в Telegram
Володимир Гамаль народився у Садгорі. Навчався у Вижницькому училищі прикладного мистецтва, згодом в Естонському державному художньому інституті у м. Таллінні та закінчив його з «червоним» дипломом. За відмінні успіхи у навчанні отримував підвищену та іменну стипендії ім. Крейцвальда. Працював у Чернівецькому художньому фонді.
«Я більше 50 років займаюсь цим мистецтвом. Цього року восени мені буде 75. Як старий кінь тягне ріллю та й іде – так і я. Нічого мене не зупиняє. Якби просто сісти і нічого не робити – я можу захворіти. Коли роблю – мені добре. Мої твори – це рефлексія. Все іде від неба, від Бога. Як добре наказано згори, то і швидко робиться. Отаку маленьку портретну скульптуру я роблю по пів року. Процес технологічний, який не дозволяє гнати у часі. Ліплю, форму набиваю, а глина аж з Полтавщини, засихає, випалюю при 1000 градусах. На все треба витримка. Така дивна сутність митця – тебе ніхто не просить це робити, не платить – а ти робиш. Скажу словами Євгена Плужника: «Якась новим словам ще не відома солодка мука здійснення мети». Це про мистецтво», - розказав Володимир Гамаль.
Автор робіт є членом Національної спілки художників України з 1986 року, у колективних виставках бере участь з 1980 року. Нагороджений Почесною грамотою Спілки художників України (1984); Літературно-мистецькою премією імені Сидора Воробкевича (2000).
На відкритті звучали музичні твори під супровід бандури, демонстрували відеоесе про творчість митця (ролики виготовив син скульптора – Ярослав, музикант та педагог).
«Непоказний інтелектуалізм Гамаля став складовою його творчого методу. Для нього не існує стійких композиційних схем чи матриць. Кожна ідея натхненна чимось неповторним. Тільки замкнута енергетична система здатна твір змусити працювати повноцінно. Це таке мистецтво, яке виражає складні питання людини про сучасність і про вічність, про крихке і стійке, земне і високе», - так писав про скульптора Роман Яцків, професор, теоретик мистецтва (Львівська академія мистецтв).
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами