У Чернівецькому обласному художньому музеї реставратор Володимир Краснов відновлює рідкісний експонат – старовинну ікону кінця 18 століття «Страшний Суд», пише Медіа агентство АСС. Колись полотно потрапило до музею в напівзруйнованому вигляді.
Ікона має розміри 1,5 м на 4,5 м, вона розміщена і реставрується в експозиційному залі культового мистецтва. Кожен відвідувач може на власні очі побачити процес реставрації й розпитати про техніку виконання.
Отримуйте новини в Telegram
«Тут були великі втрати. По сюжету ми здогадуємось, що там було, і як воно виглядало до руйнування. Слід повністю відновити у авторському виконанні. Тоненьку кісточку використовуємо, і техніка пуантеллю – крапочка за крапочкою кладемо на полотно. Змішуємо фарби, лак, творимо нові відтінки. І підганяємо під колір», - розповідає реставратор 1 категорії олійного живопису Володимир Краснов.
Процес реставрації почали минулого року, а скільки часу потрібно для завершення - не відомо. Щонайменше - кілька місяців.
Зазвичай такі процеси проводять у майстерні за закритими дверима. А тут відвідувачі стають співучасниками народження ікони вдруге.
Згодом полотно буде експонуватись саме у цій залі, де й реставрується.
«Воно до нас потрапило у поганому стані, полотно було розірване, краї нерівні. Ми переклеїли на нове, аби згодом натягнути на підрамник. Цей твір унікальний – із серії «страшносудних», але з цікавим нюансом: є ще поєднання з сюжетом вигнання з раю, першого гріха, народження первістка. І як наслідок - друга частина ікони – відплати за гріхи. Божа рука тримає вагу, де людські діла зважуються: чи добрі, чи погані. Добрих маж бути більше», - додала директорка Художнього музею Інна Кіцул.
Детальніше про реставрацію дивіться у відео сюжеті.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами