Відновленням прохідної кімнати у музеї займався майстер Сергій Романовський. Реставрація тривала майже три місяці.
«Свого часу ця кімната мала гарне оформлення. Тут всюди латунні вставки, вітражне скло, але як саме вона виглядала, ми не знали, тому що в Україні не збереглися ні фотографії, ні креслення. Очевидно, що коли після війни у цьому приміщенні розмістити міськком партії, то стіни оббили дерев’яним паркетом і все просто зафарбували білою масляною фарбою, у тому числі і вітражі», - розповіла у коментарі ІА АСС Інна Кіцул, директорка Чернівецького обласного художнього музею.
Коли майстер розпочав роботу, то з’ясувалося, що по всьому периметру кімнати були скляні вставки блакитного кольору, які зараз відновлені. Відреставрували також декілька дверей, які виходять у цю кімнату, одні з них довелося поновлювати повністю. На підлогу повернули сторічний австрійський паркет.
«Проведення робіт профінансував австрійський фонд. Люди з Австрії вже близько 20 років допомагають нашому музею. У різні часи це були різні меценати, серед яких і представники влади Клагенфурта, і працівники Віденського банку, адже на початку ХХ-го століття цю будівлю будували спеціально для австрійського банку», - каже Інна Кіцул.
Читайте також: Кінотеатр Миколайчука у Чернівцях: реставрацію знову призупиняють
Про відновлення кімнати у музеї на своїй сторінці у Фейсбук повідомив Сергій Осачук, Почесний консул Австрії у Чернівцях.
«Наш маленький подарунок до Дня міста, адже яке гасло ми маємо - viribus unitis! Загляньте до Чернівецького художнього музею і після оглядин експозиції зазирніть й сюди:) Під "радянською консервацією" десятиліттями приховувалися цікаві елементи внутрішнього декору. Завдяки майстру Сергію Романовському та австрійському фонду "DIE ERSTE - österreichische Spar-Casse Privatstiftung", наша перлина сецесії ще на йоту відродилася», - написав Сергій Осачук.
Фото з допису Сергія Осачука
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами