Пам`ятник, якому більше 100 років, пережив різні епохи та кількаразові напади вандалів, пише Медіа агентство АСС. Під час повномасштабного вторгнення скульптуру захистили від ймовірних руйнувань мішками з піском.
«Відомий чернівецький землевласник Герман фон Фішер на честь своїх батьків пожертвував 500 тисяч крон на побудову дитячої лікарні. Тоді ж запропонував встановити у парковій зоні лікарні скульптурну групу – пам`ятник милосердю. Втілив ідею у життя відомий віденський скульптор Теодор Штундль. У листопаді 1910 року монтаж пам`ятника і скульптурної групи був завершений. Це – Харита – одна з грецьких богинь, яка була втіленням краси та грації. Вся композиція отримала назву «Харитська група», - розповідає Дмитро Білоус, гендиректор міської дитячої лікарні.
Богиня Харита тримає на руках дитя, ще один малюк біля її подолу – ніби заснув, а поруч стоїть хлопчик, спираючись на милицю. З іншого боку є ще три постаті – дві об`ємні і одна рельєфна. Хлопчик і дівчинка тримають величезну гірлянду з польових квітів, а на стелі між ними напис латинською мовою: «У здоровому тілі – здоровий дух». Нижче є ще барельєф, на якому зображено Панацею, яка тримає в руці Чашу з ліками від усіх хвороб, а над чашею – змія.
Отримуйте новини в Telegram
«За час існування скульптури вона зазнала вандальних нападів. Ще у минулому столітті була збита корона, деякі написи. У 2016 році вандали намагалися зняти з пам`ятника бронзові скульптури дітей. Їх від’єднали від анкерів стели, кріплення спиляли. На щастя, фігурки вдалося зберегти. І тепер ми б хотіли перетворити наш сквер і цей пам’ятник на туристичну локацію і магніт. Екскурсоводи полюбляють це місце, адже тут ціла історія, і є про що розповідати. До липня пам’ятник був закритий мішками з піском. Зараз ми на етапі проєктних робіт. Реставрацією будуть займатись спеціалісти», - додав Дмитро Білоус.
Також у планах зробити новий вхід з вулиці Буковинської, аби відразу потрапляти у сквер, а не йти через всю територію лікарні. Тут уже облаштовані лавиці, ліхтарі, смітники. Зроблять ще прогулянкові стежки. Зараз тут працює відеоспостереження.
Попередній кошторис реставрації становив пів мільйона гривень. Кошти будуть просити у меценатів. За підрахунками, всі роботи завершать вже у наступному році.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами