Державний архів Чернівецької області заснували 1 листопада 1907 року, пише Медіа агентство АСС. Спершу це був Крайовий архів Буковини Австро-Угорської імперії, потім при Румунії його перетворили на Комісію держархівів м. Чернівці. З 1940 року це - обласний архів УРСР. А вже з 1991 року – нинішня установа.
Отримуйте новини в Telegram
Це унікальне та єдине місце, де сконцентрувались матеріали про історію Буковини, Австрії, Румунії, Молдови та інших країн Європи.
За 115 років свого існування буковинська скарбниця зібрала документи з XV століття до тепер.
У 16 архівосховищах зберігається 1,5 мільйона документів на паперовій основі.
«Багато документів треба давати на реставрацію. У минулому році ми відкрили майстерню з реставрації. Набрали туди фахівців. Зараз інтенсивно іде процес реставрації та ремонту документів. У нас є 1 мільйон документів дорадянського періоду, а з них 850 тисяч потребують ремонту», - каже директор Державного архіву Чернівецької області Микола Рубанець.
Основна робота ведеться з метричними книгами. Перед початком встановлюють вид та характер пошкоджень, планується порядок реставрації, визначається складність та послідовність робіт. Процес складається з таких етапів як напилення, розбирання на аркуші, розцементування, очищення, доповнення втрачених фрагментів, поклейка корінців, осушування, формування зошитів, пресування, відрізання. При цьому використовують спеціальний клей та папір. З початку року майстерня виконала реставрацію 41 тисячі документів.
Як це відбувається - дивіться у відео:
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами