Уже традиційно новий рік у Чернівцях розпочався із свята-каранавалу «Маланка-фест». У 2020 році участь у ньому взяли 29 колективів з Буковини та сусідніх областей. Вперше в історії фестивалю його гостями стали представники колективу «Kuranti» зі Словенії. А потім буковинці були запрошені показати традиційну Маланку у самій Словенії.
«Маланка-фест» відбувався у Чернівцях 12 січня, а тим часом у Красноїльську місцеві жителі готувалися до своєї Маланки. Це свято у передгір'ї Буковинських Карпат завжди вражає гостей звичаями та неповторністю. Є щось дике, магічне та привабливе у тих несамовитих танцях циган та ведмедів на снігу.
За результатами голосування глядачів перше місце серед колективів, які представляли Переберію, під час «Маланка-фесту» отримали представники села Брусниця, які привезли у Чернівці великого білого ведмедя. Друге та третє місця розділили колектив «Персидський слон» с. Чагор Глибоцького р-ну та колектив колектив «Гігантська нутрія» с. Горбова Герцаївського р-ну.
Від зими переходимо до літа. Саме у 2020 році у Чернівцях вперше відбувся цикл літературних перформансів просто неба за романом Марії Матіос «Букова земля». Люди приходили у Центр культури Буковини, сиділи на гуцульських ліжниках, смакували напої та слухали літературознавців, поетів, етнографів. Неодноразово зі сцени звучали уривки самого роману у виконанні акторів та інших літераторів. Усі творчі зустрічі супроводжувала музика у виконанні гурту ZAPAL.
Завершився цикл перформансів зустріччю з самою авторкою роману «Букова земля» - Марією Матіос, яка не лише спілкувалася з гостями, але й читала для них уривки з книги та частувала людей тортом.
Під час святкування Дня міста у Чернівцях відбулися урочистості з нагоди 115-річниці від дня здачі в експлуатацію будівлі театру та відкриття 90-го театрального сезону. Святкування пройшли просто неба.
Новини ІА АСС є у Viber
Працівники театру підготували для чернівчан та гостей міста концерт. Також відбулося погашення іменної марки, присвяченої річниці будівлі театру. Під час заходу розповіли про будівництво театру у Чернівцях, його засновників та відчуття творчого колективу у Чернівецькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. О. Кобилянської.
Паралельно та вперше у Чернівцях відбувся мистецький захід «Театр з присмаком кави», де відвідувачі могли сидіти у затишному сквері у центрі міста, смакувати ароматну каву та насолоджуватися театральним мистецтвом, а також дискутувати.
У рамках мистецького заходу «Театр з присмаком кави» вперше прозвучала на загал п'єса чернівецької письменниці Оксани Драчковської «Різдво», за яку авторка у 2016 році отримала першу премію «Коронації слова».
У рамках святкування Дня міста у Чернівцях відбувся концерт симфонічного оркестру та солістів Чернівецької обласної філармонії імені Дмитра Гнатюка на площі Філармонії. Люди чекали його з нетерпінням, адже концерт просто неба мав відбутися до Дня незалежності, але був скасований через карантин. На площі зібралося чимало людей, аби послухати музику.
5 жовтня 2020 року, після тривалого карантину, у Чернівецькому облмуздрамтеатрі відбулася прем'єра. Глядачі дивилися комедію у стилі рок-н-рол «Тітонька на мільйон».
«Тітонька на мільйон» - це комедія з музикою, танцями, весела, щоб глядачі прийшли трішки відпочили, розважилися, - розповідала ІА АСС Людмила Скрипка, режисера-постановниця вистави. - Це постановка за мотивами п’єси Томаса Брендона».
Ще одна прем'єра відбулася у театрі у грудні 2020 року. Це була вистава «Габріель». Усі ролі в ній виконують жінки. Історію за п’єсою французької драматургині Мішель Лоранс вперше показали у Чернівецькому облмуздрамтеатрі 3 та 4 грудня.
Це історія, в якій переплітаються долі чотирьох поколінь жінок - 100-річної головної героїні Габріель, її доньки Марель, її онуки Ніни та правнучки Хостін. Усе дійство розгортається у день народження головної героїні.
Наприкінці 2020 року чернівчан та гостей міста вкотре потішила обласна філармонія імені Дмитра Гнатюка, де відбулася світова прем'єра дитячої опери Стефанії Туркевич «Куць».
Талановиті солісти, яскраві костюми та неперевершена гра симфонічного оркестру подарували батькам та малечі цілий букет приємних передсвяткових емоцій.
Оперу написала перша українська жінка-композиторка Стефанія Туркевич. Інструментував твір головний диригент та художній керівник симфонічного оркестру Чернівецької обласної філармонії Йосип Созанський.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами