Відповідно до наказу, який підписав міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, до переліку увійшли:
- бджільництво у Сватівському районі Луганської області;
- гуцульське художнє дереворізьблення;
- обряд Маланка села Белелуя Івано-Франківської області;
- жіночі прикраси із бісеру на Прикарпатті;
- традиція і технологія вишивки жіночої сорочки на Гадяччині.
Наразі територіальні громади мають подати Міністерству культури та інформаційної політики України плани охорони елементів.
У міністерстві зазначають, що до розробки мають залучити громадськість. План має містити інформацію про передачу відповідних знань у спільнотах, дослідження культурного простору, пов’язаного з традиціями та підвищення обізнаності про них.
Маланка — це українське народне і церковне свято, яке зазвичай відзначають у ніч з 13 на 14 січня, напередодні «старого» Нового року. В автентичному вигляді це свято все ще існує в деяких селах на заході України та інших регіонів. Найвідоміші Маланки Буковини проводяться у місті Вашківці, селищі Красноїльськ, селах Белелуя, Устя, Горошова, Чагор та інших.
На заході Україні, а особливо на Буковині, Маланка має карнавальний характер, перетворюючись на всенародне гуляння з великою кількістю ряджених. Наразі в національному переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України є лише новорічна традиція буковинського маланкування. Її глава Мінкульту Ткаченко додав до переліку минулого року.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами