Світлини з приміщення, де раніше була відома книгарня «Українська книга», оприлюднила у Фейсбук Тетяна Шепелько. Вона повідомила, що 2 вересня орендар продовжив будівельні роботи, хоча не має права цього робити. Активістка викликала на місце поліцію, після цього орендар зник, а приміщення зачинили, стверджує Шепелько.
Як повідомили ІА АСС у відділі комунікації поліції Чернівецької області, наразі там проводиться перевірка.
Нагадаємо, що у серпні орендар приміщення - громадська організація «Інститут розвитку міста Чернівці» представив проект реконструкції Української книги та розповів, що там планують зробити. Проект презентував юрист орендаря Олексій Гелетка. За його твердженням, це буде єдиний простір, який поєднає в приміщенні книгарню та кав’ярню. При цьому, книжкові стелажі займатимуть більш як 60% простору.
Олексій Гелетка запевнив у коментарі ІА АСС, що у приміщенні не буде «наливайки».
«Інститут розвитку, тобто орендар, зацікавлений у тому, щоб там збереглася книгарня, не буде там ніякої «наливайки», це все обман і фейк, там буде книгарня, і там буде кав’ярня. Буде граний громадський простір для художників, літературних діячів, артистів, музикантів, будь-якої спільноти, яка зацікавлена у спілкуванні. На жаль, колишній керівник громадської організації Олег Хавич не зміг створити належний громадський простір і це була звичайна книгарня, а на другому поверсі - кав’ярня. Мета теперішнього керівника – зробити усе якісно і гарно», - сказав Олексій Гелетка.
Як зазначила у коментарі ІА АСС Оксана Драчковська, громадська активістка, яка була авторкою петиції за збереження книгарні, роботи проводяться у закритому приміщенні, а орендар керується тим погодженням, яке йому надала спеціально створена комісія Чернівецької міської ради, до складу якої вона також входила.
Раніше у прогармі Суть Речей на Радіо 10 Оксана Драчковська розповіла, що комісія була створена для того, щоб дослідити наскільки законні були роботи, які ГО «Інститут розвитку міста Чернівці» розпочала в орендованому приміщенні.
«Я була на більшості засідань і я бачила там таку цікаву штуку. Міська рада подала позов до суду на орендаря, але у нас там такий у міській раді юридичний відділ, який перевзувається у повітрі, і зараз він уже не хоче продовжувати цей позов. Як на мене, діяльність цієї комісії вже завершена. Вона прийняла дуже зрозуміле і чітке рішення, а фактично – надала дозвіл ГО «Інститут розвитку міста Чернівці» продовжувати роботи у цьому приміщенні. Як підстава розглядавася лист отриманий орендарем від Міністерства культури. Той лист стосувався документації, яка була складена у 2010 році, і позитивна відповідь для ГО полягала у тому, що ще одне погодження проекту не потрібне. І комісія у цьому їх підтримала. Орендар вирішив, що це є дозвіл на продовження робіт, тобто можна далі там заходити і робити свій проект», - розповіла Оксана Драчковська.
Вона зазначила, що проти цього рішення, окрім неї, проголосували ще двоє членів комісії.
Голова комісії, заступник чернівецького міського голови Володимир Середюк, пояснив у коментарі ІА АСС, що таке рішення комісія прийняла з метою збереження будівлі, яка є пам'яткою національного значення.
«На комісію орендар представив дозвіл 2010 року, який погоджений Міністерством культури. Розглядалося питання, що оскільки відбулися зміни, то потрібно було нове погодження, але ГО «Інститут розвитку міста Чернівці» знову відправила офіційного листа у Мінкульт і офіційно отримала відповідь, що цей проект 2010 року на сьогоднішній день є чинним і додаткових погоджень не потребує від Мінкульту, відповідно до цього комісія прийняла рішення», - сказав Середюк.
Також Володимир Середюк додав, що фахівці перевірили приміщення Української книги, у якому розпочали реконструкцію, та визначили, що його не можна залишати у такому вигляді. Зокрема потрібно або повернути попередній вигляд, або довести розпочаті роботи до кінця, тому що це впливає на технічний стан самої будівлі, яка є пам’яткою національного значення.
«І зважаючи на всі ці фактори комісія дозволила продовжити роботи з метою збереження будівлі. Комісія прийняла рішення зняти заборону на виконання робіт», - каже Володимир Середюк.
Водночас, громадський активіст Артем Жук, який заявив, що планує орендувати приміщення колишньої «Української книги» та відновити у цій будівлі книгарню, стверджує, що чинний орендар не має права здійснювати у приміщенні ремонтні роботи. Адже погодження від Мінкульту не передбачає дозвіл на проведення робіт, запевняє Артем.
«Ми говоримо про два різних документи. У них є проект реконструкції, це один проект, а для того, щоб там розпочати будівельні роботи, їм потрібен зовсім інший документ. Це не погоджує Міністерство культури, це погоджують на місцях, отримується спеціальна довідка на початок проведення будівельних робіт. Цієї довідки вони не мають і вони не мають права проводити будь-які будівельні роботи. Але комісія чомусь цього не врахувала. Тому всі роботи, які він зараз там проводить незаконні і по кожному такому випадку буде звернення у поліцію», - каже Артем Жук.
Нагадаємо, що договір оренди приміщення на Центральній площі 10 у ГО «Інститут розвитку міста Чернівці» закінчується наприкінці цього року.
Читайте наші новини в Instagram
Ремонт у приміщенні Української книги
Фото Тетяни Шепелько
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами