У Чернівецькій області значно зросла кількість малозабезпечених сімей: якщо у 2008-2009 році їх було 2700-2800, то нині - понад 10 тисяч.
Допомога малозабезпеченим громадянам вираховується виходячи з наявного прибутку сім`ї та встановленого прожиткового мінімуму. Прожитковий мінімум для працюючої людини - 1600 гривень, для дитини - 1689 гривень.
Читайте ще: Чернівецька область продовжує пасти задніх за розміром середньої зарплати
- Поясню на прикладі середньостатистичної сім`ї з чотирьох осіб: тато, мама і двоє дітей дошкільного і шкільного віку. Тато заробляє 4 тис. грн. у місяць, мама - у декретній відпустці по догляду за молодшою дитиною. Загальний прожитковий мінімум такої сім`ї - 6578 грн., - каже Юрія Півня, заступник директора Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації. - Теоретично, така сім`я є малозабезпеченою і держава їй повинна виплачувати різницю між прожитковим мінімумом і наявним доходом сім`ї - 2578 грн. Але у бюджеті встановлене поняття «межа прожиткового мінімума», яка для дорослої людини складає 336 грн, а для дітей - 5% від прожиткового мінімуму. Тож для даної сім`ї ця межа складає 3205 грн. Але оскільки батько отримує 4 тис. грн., виходить, сім`я не є малозабезпеченою.
Вам буде цікаво: Купівля валюти та наявність депозитів не є перешкодою для отримання субсидій. 10 міфів про субсидії розповіли в ОДА
Так само, за словами Юрія Йосиповича, не вважаються малозабезпеченими двоє пенсіонерів, бо їхня пенсія дорівнює у найгіршому випадку прожитковому мінімуму. У результаті, найчастіше отримувати допомогу від держави вдається малозабезпеченим сім`ям, у яких є багато дітей дошкільного і шкільного віку.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами