Чернівчанка Юлія Бешега уже кілька років мешкає у польському місті Гданськ. Як місто переживає епідемію коронавірусу, Юлія розповіла Інформаційному агентству АСС.
«У Гданську карантин запровадили з 15 березня. Відтоді зачинені всі ресторани, кафе і торгові центри. А з 2 квітня посилили заходи карантину: по вулиці ходити можна лише по одному, дотримуватися дистанції між людьми до 2-х метрів, у магазинах до каси пускають максимум по троє, - розповідає чернівчанка. – Громадський транспорт курсує, проте перевозить половину від звичної кількості пасажирів. В принципі, люди ставляться до цього з розумінням».
У Гданську закриті всі дитячі майданчики, парки і пляжі. Вулиці патрулює поліція, через гучномовець нагадує про дотримання правил карантину.
«Магазини та аптеки з 10:00 до 12:00 обслуговують тільки людей старших 65 років. Таким чином, їм намагаються створити більш безпечні умови, - пояснює Юлія. – У магазинах продуктів вистачає, ажіотажу чи паніки – немає. В аптеках теж є все, окрім дезінфекційних засобів. Проте ними забезпечені всі магазини та аптеки, а прийшовши додому – можна просто добре вимити руки з милом. Маски коштують доволі дорого: одна штука – близько 65 гривень».
Більшість поляків дотримуються умов карантину і залишаються вдома. Проте, коли гарна погода, люди намагаються виходити на прогулянки. Хтось – у масках, хтось – без.
Читайте ще: Карантин у Торонто: буковинка показала, як виглядають вулиці та магазини
«Не можу сказати, що місто зовсім порожнє. Люди прогулюються, тим більше, коли гарна погода. Але не збираються великими компаніями. І більшість одягають маски», - каже жінка.
Юлія Бешега зазначає: люди не панікують, проте все більше хвилюються за наслідки карантину.
«Усі розуміють, що після завершення карантину виникне чимало інших проблем. Серед них – і пошук роботи. Чимало поляків теж повернулися з заробітків і тепер шукатимуть роботу в Польщі, - каже Юлія. – А оскільки бізнес і підприємництво у дуже скрутному стані, можуть знизити ставки на роботу. Звідси - зниження доходів громадян. Це дуже непокоїть.
Поляки, як і українці, дуже чекають повернення до звичного життя».
Вам буде цікаво: Як я повертався з Польщі до Чернівців через закриті кордони
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами