Чернівчанин Олег Осипенко, котрий є головним тренером збірної України зі стрільби з лука, особисто побував у Парижі на Олімпійських Іграх 2024, пише Медіа агентство АСС. І це єдиний буковинець, який зміг на власні очі оцінити масштаб змагань та організацію заходу.
«Ми там були 10 днів. Це мій перший візит на Олімпійські Ігри. Буковинські спортсмени теж могли стати претендентами на участь в Іграх. Але вони зійшли з дистанції на етапі завоювання ліцензії у Париж. Тоді як зуміли закваліфікуватись Марченко Вероніка (Львівщина) та Михайло Усач (Рівненщина). Тому мені і випала нагода супроводжувати наших лучників», - розповідає Олег Осипенко.
Отримуйте новини в Telegram
За словами тренера, для нього це великий виклик, адже довелося очолити збірну якраз у 2022 році, у період війни. Втім, це і досвід неабиякий.
Поки українським спортсменам важко конкурувати зі світовими на рівні. Навіть на тренуваннях у Конча-Заспі підготовка завжди супроводжувалась тривогами. А це психологічне навантаження, відсутність спокою.
«Організація Ігор була на дуже високому рівні. Ще з України на залізничному вокзалі нас проводжали пафосно, був олімпійський вагон, атрибутика, ВІП-ложа. Поїзд відправлявся до Варшави. А безпека у Парижі у містечку – як в аеропорту. Пронести заборонний предмет – неможливо. Все коректно, але суворо. У містечку всі спортсмени з України вітались між собою, навіть якщо не були знайомі», – продовжує Олег Осипенко.
Кожен день у делегації був розписаний та наповнений пізнавальними екскурсіями та зустрічами. Мер Парижа Анн Ідальго влаштувала прийом для українських спортсменів олімпійців і нагородила їх Великою медаллю Вермейля, найвищою відзнакою французької столиці.
Прийом розпочався з хвилини мовчання – на вшанування загиблих у війні з Росією. Над сценою висів екран із фотографіями тренерів і спортсменів, які загинули за останні два роки. Їх назвали "небесною командою".
Для Ігор збудували Олімпійське селище площею 52 гектари, що розташоване на березі річки Сена на півночі французької столиці. У майже сотні будинках розселили 200 делегацій спортсменів з усього світу. Це 10 тисяч олімпійських спортсменів і 5 тисяч паралімпійців. Олімпійське селище містить 3 000 квартир та 14 250 спальних місць. Кожні 10 хвилин там їздили електробуси, аби дістатись до різних куточків поселення.
«У мене завжди було таке бажання потрапити на Олімпійські Ігри. Я треную у підвалі колишньої школи №27, і кажу своїм учням - з цього підвалу ви можете побачити світ. Тому мета у нас всіх завжди одна - участь в Іграх світового масштабу», – підсумував Олег Осипенко.
Попереду для буковинських лучників Чемпіонат України у Львові, який стартує з 25 серпня.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами