В програмі "Суть Речей" Олена Кузьміна, заступник начальника чернівецького міського управління освіти та Наталія Нечаєва-Юрійчук, асистент кафедри політології та державного управління ЧНУ, кандидат історичних наук розповіли, що китайська мова справді може колись стати найпопулярнішою в світі, але поки що вивчати в Україні її важко. Не вистачає викладачів.
Слухач. Ваші студенти російську мови не вважають іноземною? Чи погоджуєтеся ви, що вибір кожного, яку мову вчити і навіть, можливо, треба вчити китайську? І треба вчити мову не лише для того, щоб їхати за кордон, але й тут вчити іноземців української.
Наталія Нечаєва-Юрійчук: Я виросла ще в середовищі, коли російська мова не була іноземною. З приводу студентів, я не можу дати однозначної відповіді. Я думаю, що багато хто з них ще не сприймає російську мову як іноземну. Але після Майдану і після подій на Сході розуміння і відношення чітко змінюється і недалекий той час, коли для більшості українців російська мова може стати іноземною, але ми бачимо і наші телевізійні канали, ми бачимо депутатів Верховної ради, місцевих рад, які використовують і українську, і російську мову. Поки що не бачимо ми політичної волі, щоб однією офіційною мовою була українська. Це момент достатньо тремтливий, важливий і болючий.
З приводу самостійного вибору, то я тільки «ЗА». Бо в Чернівцях людина, яка знає німецьку мову, має більше можливостей і може зробити набагато більше для свого рідного краю, бо ми маємо тісні зв’язки з Австрією і Німеччиною і останнім часом ці зв’язки розвиваються.Ми бачимо лояльне ставлення до українців австрійців і більш ніж лояльний буковинців до австрійців. Міф про матінку Австрію працює і ми з радістю до нього звертаємося, адже маємо архітектуру.
Щодо популярності англійської мови, ми не знаємо, що буде через 50 років, і насправді, люди, які дивляться далеко вперед, то вже почали вивчати китайську мову. Вона популярна, і в Чернівцях навіть є курси китайської мови, щоразу, коли бачу оголошення, то думаю, що треба піти. Думаю, що я також зроблю цей старт і почну вивчати китайську мову.
Щодо поїздок за кордон, то це достатньо болюче питання для України. Те, що ми проголосили рік 2016-й роком англійської мови, це величезний прорив і досягнення. Нам бракує фахівців, які володіють англійською і будь-якою іноземною мовою. Нам бракує людей, які можуть показати, провести, розказати про звичаї, традиції українські іноземцям. Я з цим зіштовхуюся, бо, коли приїжджають іноземці, хочу більше і краще їм все розказати і пояснити, і не має кому то гарно проілюструвати, але з іншого боку, люди, які вільно володіють іноземною мовою, досить часто емігрують з України, бо вони там отримують кращі можливості для життя і роботи.
Тому наступні роки мають бути проголошені нашою владою роком нових можливостей для тих, хто володіє англійською мовою. Можливо якісь стартапи для бізнесу. Можливо, сприятливі податкові можливості, щоб людина могла реалізувати можливості тут, щоб був сенс, було бажання вивчити іноземну мову досконало, щоб жити в Україні і зробити набагато більше для України. І я б дуже хотіла, щоб 2017 рік був оголошений роком української мови в Україні. Щоб українська мова стала рідною для українців.
Олена Кузьміна: Я погоджуюся з колегою, що невідомо, що буде через 50 років, колись говорили про есперантно, про уніфіковані підходи до мови. Зараз набуває популярності китайська. Для школярів у нас є така можливість також, 5 років тому відкрилися курси китайської мови при палаці дітей та юнацтва. Було важко на початку, нам треба було затвердити навчальні програми і навіть на рівні управління ми затверджували їх зміст, адаптували тематику до іноземних мов, які вивчаються, хоча навіть тепер, приходячи на ці заняття, і коли ми дивимося на ці ієрогліфи, важко контролювати що вивчається, як вивчається, адже якщо фахівців англійської недостатньо, то фахівців китайської - більш ніж недостатньо. Звичайно, зараз набуває популярності навчання у вузах Китаю, наші дітки їдуть і навчаються там на певних умовах, базою для них є знання англійської мови, щоб там почати вивчати досконало іншу мову.
Читати ще: Чернівці готові підготувати випускників 2020 року до здачі іноземних мов на міжнародний сертифікат
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами