Допомагають місцеві підприємці, потреба у засобах індивідуального захисту постійна, розповідає Юрій Пасічник, головний лікар Хотинської центральної районної лікарні, де з 8 квітня перебували шестеро пацієнтів з COVID-19 та дев’ять - з підозрою.
Лікар каже, що аби допомогти медикам впоратися з таким неочікуваним та страшним викликом, люди просто надсилають гроші на рахунок лікарні. Найбільше допомагають місцеві депутати та підприємці.
«Як благодійну допомогу нам передали 5 кисневих концентраторів, щоб пацієнти могли перебувати на кисневій дотації. З місцевого бюджету виділили один раз близько 220 тисяч гривень, другий раз - 460 тисяч на придбання медикаментів та засобів індивідуального захисту», - розповідає Юрій Пасічник.
Хотинська районна лікарня отримала допомогу також від благодійного фонду «Пацієнти України». Про це на сторінці у Фейсбук написав Олексій Попович, який долучився до національної команди волонтерів в якості регіонального координатора по Чернівецькій області.
«Сьогодні через Благодійний фонд «Пацієнти України» отримали 1 000 респіраторів типу FFP2, які передали Чернівецькій "Міській поліклініці №3" та КНП "Хотинська районна лікарня"», - йдеться у повідомленні.
Повідомляється також про запуск сайту для координації дій активістів, пацієнтів, волонтерів, бізнесу та людей, які хочуть допомогти лікарям у боротьбі з коронавірусом та хворобою COVID-19.
Продуктами харчування лікарні у Хотині поки що не допомагають, але, потреба у продуктах є.
«Це питання піднімали на нараді з головою адміністрації і підтримка є. Можливості привозити продукти пацієнтам у родичів немає, тому що карантин, громадський транспорт не курсує. Будемо старатися, щоб продукти завозили, крім бюджетних коштів у якості гуманітарної допомоги», - каже головний лікар.
Наразі у Хотинській ЦРЛ є 6 апаратів для штучної вентиляції легень, один обіцяють по розподілу виділити з Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА і один апарат ШВЛ лікарня планує закупити.
«На один ми маємо кошти. Десь у середині квітня обіцяють, що будуть поставки, тоді ми зможемо закупити», - сказав Юрій Пасічник.
Лікарі інфекційного відділення Чернівецької обласної клінічної лікарні першими зіштовхнулися з коронавірусною інфекцією. Сюди привезли першого в Україні пацієнта, який захворів на COVID-19 і першим подолав цю хворобу.
Підприємці та волонтери надсилають лікарям квіти, приносять обіди та піцу, розповідає лікарка-інфекціоніст Ольга Кобевко.
«Отець Василь Гасинець привіз у відділення пральну машину. Міша Снігуряк приніс респіратори. Є люди, які допомагають, але не хочуть світитися», - каже Ольга Кобевко.
Михайло Яринич та Олег Чорний подарували лікарям два комп’ютери, люди приносять також канцтовари, а діти малюють малюнки з підтримкою для лікарів, так само як українським захисникам на Донбасі.
В обласну лікарню, яка стала першою та основною госпітальною базою для хворих на коронавірус, благодійники, меценати та волонтери передають засоби індивідуального захисту, які тут розходяться швидко, тому що поступають нові пацієнти з COVID-19 та з підозрами, люди також передають гроші, розповідає Сергій Цинтар, в.о. генерального директора КНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня».
«Благодійники також допомагають з технікою: у лікарню надали пульсоксиметри, монітори, переносний рентгенівський мобільний апарат», - каже Сергій Цинтар.
ПриватБанк у рамках програми «Дихай! Разом проти коронавірусу» передав обласній клінічній лікарні та обласній дитячій клінічній лікарні у Чернівцях медичне обладнання.
«Зокрема, Чернівецька обласна клінічна лікарня отримала від благодійників десять комплектів пульсоксиметрів Rad 5, ще п’ять комплектів пульсоксиметрів Rad 9, два комплекти аспіраторів ATMOS C 361, апарат рентгенівський мобільний TXL-PLUS4, приліжковий монітор пацієнта CSM-1502, 15 комплектів електрокардіографів моделі ЕСG-2150, фібробронхоскоп FB-15V та 4 комплекти моніторів (капнограф) ЕММА», - йдеться у повідомленні Чернівцької ОДА на Фейсбук.
Лікарня відкрита для співпраці з благодійниками. Потреба у засобах індивідуального захисту є постійною, тому що вони швидко закінчуються.
«Вони дуже розходяться, тому що багато хворих. Тому вони потрібні. Їх вистачає на 4 години одному співробітнику, потім потрібно міняти», - розповів Сергій Цинтар.
Чернівецька обласна клінічна лікарня стала одним із трьох медичних закладів області, які за фінансової підтримки Петра Порошенка та від компанії Roshen отримали 1500 захисних костюмів для медичних працівників, які лікують людей, що заражені коронавірусною інфекцією.
Лікарня отримала 500 захисних костюмів, про що йдеться на сторінці "Європейської Солідарності" у Фейсбук.
«Зокрема, 500 захисних костюмів передано Чернівецькій обласній клінічній лікарні, 500 - Чернівецькій обласній дитячій лікарні, і ще 500 - Чернівецькій міській лікарні №1. Це є першим етапом допомоги нашим лікарням від компанії», - йдеться у повідомленні.
Чернівецька міську лікарню №1 перепрофілювали під госпітальну базу для хворих на COVID-19.
"Пересічні громадяни охоче б приходили сюди з допомогою для лікарів, але люди бояться, самі розумієте", - розповідає головний лікар медзакладу Анатолій Петричук.
Втім, лікарні суттєво допомагають благодійники та меценати. Серед найдорожчих подарунків, каже лікар, - апарат для штучної вентиляції легень та газовий аналізатор.
Отримуйте новини в Telegram
«Андрій Пишний особисто надав нам портативний ШВЛ апарат, Чернівецька асоціація адвокатів перерахувала нам 20 тисяч гривень на придбання ліків. АТ «Чернівцігаз» купив нам розхідні матеріали до ШВЛ, яких у нас є 10 власних», - каже Анатолій Петричук.
За словами головного лікаря, меценати привозять різного роду допомогу декількома траншами.
«Керівник "Чернівцігазу" також купив нам дороговартісний апарат для діагностичної лабораторії, який за аналізами крові допомагає визначити насиченість киснем. Купить ще розхідний матеріал. Фонда Арсенія Яценюка привіз нам багато засобів індивідуального захисту, на днях завели 1200 експрес-тестів, деззасоби», - розповідає Анаталій Петричук.
Засобів індивідуального захисту та дезінфекційних засобів зараз розходиться дуже багато, додає лікар, але поки що їх встигають довозити у лікарню вчасно, щоб не закінчувалися.
Міській лікарні №1 активно допомагає також Клуб підприємців Буковини. Благодійники передають засоби індивідуального захисту, подарували лікарям кавову машину та привозять свіжу випічку. Підприємці передали лікарні необхідні медичні препарати.
500 захисних костюмів для лікарні передала компанія Roshen за фінансової підтримки Петра Порошенка, йдеться на Фейсбук-сторінці політсили.
"Ми маємо захистити наших лікарів, бо саме вони зараз на передньому фронті боротьби з коронавірусом. Вони мають бути одягнені в захисні костюми, мати якісні маски, якісні противірусні окуляри, бахіли, рукавички, мати головне обладнання і ліки для того, щоб рятувати українців", – відзначив Петро Порошенко.
Компанія "Два відра" безкоштовно забезпечує Чернівецьку лікарню №1 питною водою. Заради цього придбали 5-літрову одноразову тару, щоб у ній завозити воду в лікарню. Ці пляшки назад не повертають, а утилізують.
Станом на 8 квітня у міській лікарні №1 перебували 9 людей з коронавірусною інфекцією та 16 пацієнтів з підозрою.
Окрім десяти апаратів штучної вентиляції легень, які лікарня має, замовили ще два і два - в процесі перемовин. За словами головного лікаря, ШВЛ для лікарні планує закупити Чернівецька міська рада, але це займає певний час, бо потрібне проведення тендерів.
«А навіть якщо домовишся, то обладнання немає відразу, бо у всьому світі воно зараз треба і нам треба», - каже Анатолій Петричук і запевняє, що наразі лікарня справляється з пандемією, а як буде далі – не знає ніхто.
Потенційно у Чернівецькій обласній дитячій лікарні 100 інфекційних місць і у випадку масового поступлення пацієнтів, а такий варіант медики не виключають, усі 100 ліжок будуть зайняті хворими на коронавірусну інфекцію, розповіла заступниця головного лікаря медзакладу Оксана Знак.
За її словами лікарня забезпечена засобами індивідуального захисту на два місяці, але заклад відкритий для співпраці з благодійниками.
«Благодійники подарували нам не тільки засоби індивідуального захисту, вони подарували нам апарат для штучної вентиляції легенів. У нас є у відділенні апарати ШВЛ, де можуть лікуватися діти у разі важкого перебігу хвороби. Таке обладнання є, але зайвим воно не буває ніколи. Тому що ми завжди мусимо розраховувати на додаткову кількість пацієнтів, яким ми можемо надати допомогу», - зазначила Оксана Знак в ефірі Радіо 10.
Чернівецька обласна дитяча клінічна лікарня отримала 5 комплектів пульсоксиметрів Rad 5, ще 5 комплектів електрокардіографів моделі ЕСG-2150 та монітор (капнограф) від ПриватБанку, повідомляють у Чернівецькій ОДА.
«Дороговартісне обладнання медичному закладу передали народний депутат Вадим Новинський та Митрополит Онуфрій. Чернівецька обласна дитяча клінічна лікарня отримала сучасний апарат для штучної вентиляції легенів. Він може надавати дихальну допомогу одразу двом пацієнтам», - йдеться у повідомленні.
Дитячій обласній клінічній лікарні надали допомогу також представники ініціативної групи "Coronavirus Chernivtsi", у яку об'єдналися бізнес-леді з LBC (Lady Business Club), підприємці CBG (Chernivtsi businnes group), чернівецькі блогери, волонтери, активісти та небайдужі чернівчани.
Активісти зібрали 230 тисяч гривень на які придбали необхідні деззасоби для міської лікарні №1, пологового будинку №1, обласної клінічної лікарні, лікарні швидкої медичної допомоги та обласної дитячої клінічної лікарні.
Допомогу у вигляді 500 захисних костюмів для медиків обласної дитячої лікарні передала також "Європейська Солідарність".
Обладнання у Сторожинецьку районну лікарню, де станом на 8 квітня перебували 6 пацієнтів з COVID-19 та 9 підозрою благодійники поки що не привозять. Волонтери збирають гроші на засоби індивідуального захисту для медичних працівників, допомагають підприємці, розповідає головний лікар Сторожинецької ЦРЛ Олександр Войцеховський.
На запитання, що лікарні потрібно найбільше, Олександр Войцеховський відповідає: "Все".
«Потрібні комбінезони, маски, рукавички, бахіли, шапочки, все потрібно. Обладнання не вистачає, але говорити про благодійність у цьому випадку це лишнє, тому що все одно не допоможуть, а я до цього скептично відношусь», - каже головний лікар Сторожинецької ЦРЛ.
У медзакладі додатково перепрофілювали два відділення для пацієнтів з коронавірусною інфекцією і готові перепрофілювати ще два, якщо буде така потреба, запевняє Олександр Войцеховський.
Читайте також: Під час карантину гімназію на Буковині передадуть районній лікарні
У Кіцманській центральній районній лікарні ситуація з пандемією поки що контрольована, запевняє заступник головного лікаря з медичної частини Дмитро Фівчук.
Сюди привозять пацієнтів з підозрою на COVID-19 з Кіцманського та Заставнівського районів.
«Більше пацієнтів поступає з Заставнівскього району, ніж з Кіцманського. Від допомоги не відмовляємося, тому що ніхто не знає, що буде завтра. Сьогодні приватні підприємці з Чернівців привезли нам декілька костюмів, там хтось пошив. Від церкви зібрали також постільну білизну, троє депутатів ОТГ купили нову постільну білизну для інфекційного відділення та для інших відділень декілька комплектів. Це все є, але ми це все дуже чітко висвітлюємо на сторінці у Фейсбук, щоб не було ніяких претензій, що ми десь то взяли і заховали», - каже Дмитро Фівчук.
За його словами, місць для пацієнтів у лікарні поки що вдосталь.
«В нас є певний алгоритм роботи: буває таке, що пацієнтів з легким перебігом хвороби лікують вдома, якщо сімейні лікарі не справляються в домашній обсервації, щоб люди були, тоді викликають екстрену допомогу, екстрена привозить до нас і ми госпіталізуємо хворих. Якщо я скажу, що нам всього вистачає, то це буде брехня, тому що немає, мені здається, жодної лікарні області, де все є», - розповідає лікар.
Дмитро Фівчук каже, що гроші та захисні костюми спрямували в першу чергу у ті відділення, які знаходяться на передовій. Це приймальне відділення, яке постійно зустрічає пацієнтів, інфекційні відділення та реанімаційні. Засоби захисту, які залишаються, розподіляють між іншими відділенням Кіцманської лікарні.
«За таким принципом, мені здається, зараз працюють всі лікарні», - каже Дмитро Фівчук.
У публікації використані фото з соцмереж
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами